Nejvíce riziková elektrická zařízení v domácnosti, která mohou způsobit požár

Nejvíce riziková elektrická zařízení v domácnosti, která mohou způsobit požár

Už jsme si zvykli, že v domácnosti máme nejrůznější elektrické spotřebiče, které pomáhají s řadou prací v kuchyni nebo jinde v bytě. Bereme je jako samozřejmost a málokdy myslíme na to, že mohou být snadným zdrojem požáru. Měli bychom s nimi zacházet opatrně a bezpečně. Které přístroje jsou nejvíce rizikové?

Nabíječky telefonů

Jestliže jste hádali, že nejvíce nebezpečné jsou nabíječky mobilních telefonů, měli jste pravdu. Skutečně tyto přístroje jsou velmi nebezpečné, pokud je nepoužíváme správně. Co děláme špatně?

Mohlo by vás zajímat:  Alobal usnadní žehlení, mytí nádobí i sušení prádla

K nejvíce požárům dochází tehdy, když necháme nabíječku v elektrické zásuvce přes noc. I originální nabíječka se přehřívá a může v ní dojít ke zkratu a následně k požáru. Jste-li doma, tak ho snadno uhasíte. Ale pokud k němu dojde, když doma nejste, může to být pro váš byt pohroma. Všechny nabíječky by se proto ze zásuvky měly vytahovat, jestliže je právě k nabíjení nepoužíváte.

Zdroj obrázku: Freepik

Žehličky na vlasy a kulmy

Žehlička na vlasy nebo kulma jsou přístroje, které v mnoha domácnostech najdeme, protože slouží k vytváření účesů. Zde se chybuje zejména v tom, že se napojují přes různé prodlužovačky, síť je pak přetížená a může dojít ke zkratu a k požáru. Nebo po použití se zapomene přístroj v zásuvce.

Mohlo by vás zajímat:  Mít doma jen jednu roli papírových utěrek je chyba. V mnoha situacích jsou nejlepší řešení

Rychlovarné konvice, kávovary, toustovače

Rizikové jsou i drobné elektrospotřebiče, jako jsou rychlovarné konvice, kávovary či toustovače. Jistě stojí za to pravidelně kontrolovat jejich funkci a po použití je raději odpojit od elektrické sítě. Tím eliminujete možnost vzniku požáru. Je to práce navíc, ale vyplatí se.

Pozor byste měli dávat i na dekorativní svítidla, která se umisťují na stromy nebo balkony. Rozhodně by neměla svítit ve vaší nepřítomnosti v domácnosti. Hrozí riziko požáru.

Důležité je také nepřetěžovat jednotlivé zásuvky a nepřipojovat k nim příliš mnoho přístrojů najednou.

Zdroj: https://www.insurancehotline.com/resources/8-most-dangerous-household-appliances/
Přidat na Seznam.cz