Seřizování oken na zimní nebo letní mód svépomocí se nedoporučuje

Seřizování oken na zimní nebo letní mód svépomocí se nedoporučuje

V mnoha bytech a domech jsou plastová okna, která patří k nejoblíbenějším. Je to proto, že nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu, jsou finančně dostupná a poměrně bezúdržbová. Nemusejí se totiž natírat barvou, jako je tomu například u dřevěných oken. Jestliže jste někde slyšeli, že je u plastových oken možné nastavit letní a zimní mód, a chtěli byste si to vyzkoušet, měli byste nyní zpozornět. Proč to nedělat?

Letní a zimní mód

Jestliže jste si plastová okna pořizovali právě vy, je velmi pravděpodobné, že jsou od dodavatele nastavena ve správném režimu. Proto by vás nemělo zajímat, že existuje letní a zimní mód. Pokud byste se totiž pustili do jejich seřizování, je velmi pravděpodobné, že by to nedopadlo nejlépe.

Mohlo by vás zajímat:  Před začátkem podzimu si zaslouží okna vyčistit a důkladně zkontrolovat

Zimní režim oken pomáhá lépe izolovat teplo. Do bytu proudí méně studeného vzduchu a naopak okna nedovolí teplému vzduchu unikat z místností ven. To je ostatně důvod, proč se na tento mód okna seřizují.

Zdroj obrázku: Freepik

Letní režim

Dodavatelé plastových oken je obvykle seřizují na letní režim. Není divu, když se montují v období od jara do podzimu. Proto dodavatelská firma nepoužívá seřízení na zimní režim. Nyní nás čeká léto, takže plastová okna máte nastavena správně. Jestliže budete chtít využít zimní mód, měli byste k jeho seřízení přistoupit až s příchodem chladného podzimního počasí.

Mohlo by vás zajímat:  Acoustic Solution specialista na akustiku a izolace

Jak na zimní režim plastových oken

Nastavení zimního režimu plastových oken se provádí speciálním postupem. Je třeba otočit správný šroub, a to o devadesát stupňů. Pravda ale je, že ne u všech oken je tento postup možný. Proto chcete-li svá plastová okna přepnout na zimní mód, je lepší se obrátit na specializovanou firmu, nejlépe tu, která vám okna doma montovala.

Jestliže byste se totiž do toho pustili sami, mohlo by se lehce stát, že byste si okna rozštelovali. A pak byste se zásahu odborné firmy nevyhnuli.

Zdroj: https://dbestdoorwindow.wordpress.com/2017/11/19/did-you-know-that-your-windows-can-be-set-for-summer-or-winter-settings/
Přidat na Seznam.cz