Ocet je neocenitelný pomocník v celé domácnosti. Dezinfikuje, bělí a odstraňuje zápach

Nejlepší zbraní proti zápachu v lednici je čistota. Skvěle zaboduje i ovoce či koření

To, jak uchováváte potraviny v chladničce, má velký vliv na to, jak dlouho vydrží a zda vám začne vnitřek spotřebiče zapáchat. Zápach v lednici je přitom velmi nepříjemný, protože ovlivní vaši chuť k jídlu, ale také často i chuť samotných potravin. Stačí zapomenout na pár jednoduchých pravidel a budete mít velké potíže se zápachem. Jak se ho můžete snadno a levně zbavit, když se něco takového stane?

Odstraňte vše nepotřebné

Prvním krokem k úspěchu je pravidelné odstraňování nepotřebných a prošlých potravin z chladničky. Jedině tak se tam nebudou zbytečně kazit a zapáchat. Běžné čištění a třídění surovin byste měli provádět ideálně každé dva až tři týdny, nejméně jednou za měsíc. Jedině tak předejdete nepříjemným potížím a velkému zápachu v lednici i zbytku kuchyně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit nepříjemných pachů?

V první řadě z lednice vyndejte všechny produkty a rozmrazte mrazák. Po dokončení tohoto postupu si připravte ten nejlepší prostředek. Voda s octem v poměru 1 : 3, směs vody s jedlou sodou nebo voda s citronovou šťávu jsou nejúčinnější a zároveň nejlevnější prostředky, které můžete využít a dokonale fungují. Vnitřek chladničky dobře vytřete měkkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Zima láká ke skladování potavin na balkóně. Málokoho ale napadnou rizika

Velmi důležité je také vnitřek zařízení důkladně vysušit, aby v něm nezůstala přebytečná vlhkost. Použít můžete měkký hadřík, který nepouští chloupky, anebo jednoduše papírovou utěrku. Vyplatí se vsadit také na přírodní metody absorpce vlhkosti, díky kterým se pravidelně zbavíte nechutného zápachu z chladničky.

Přirozená absorpce pachů

Existuje mnoho způsobů, které můžete vyzkoušet. Nepříjemné pachy dokáže odstranit jedlá soda v mističce nebo ovoce s příčným řezem. Je známé, že se takto rozkrojené ovoce přirozeně absorbuje pachy. Použít můžete jablko, citron nebo pomeranč. Díky tomu bude lednice také příjemně vonět. Do citronu nebo pomeranče můžete také zapíchat hřebíček, což efekt ještě posílí.

Zdroj: https://www.thespruce.com/easy-ways-to-remove-refrigerator-odors-1900603
Přidat na Seznam.cz