Náplasti nebo tablety nemusí vůbec fungovat. Odvykání kouření podpoří známá bylinka

Přestat kouřit je velkou výzvou, které čelí obrovské množství lidí po celém světě. V lékárně sice seženete náplasti nebo žvýkačky proti kouření, zaplatíte za ně ale hodně peněz a nemáte nikdy jistotu, že vám pomohou. Místo toho můžete vyzkoušet přírodní způsob, jak podpořit své odvykání. Vyzkoušejte jitrocel obecný, který by měl být spojencem každého kuřáka, který se snaží vymanit ze spárů závislosti.

Jitrocel má blahodárný vliv na zdraví

Jitrocel je 40 až 60 centimetrů vysoká rostlina, kterou můžete vidět na louce, nebo dokonce v příkopech podél silnice. Sbírat byste měli hlavně tmavě zelené listy, ve kterých se skrývá hotová pokladnice vitamínů a minerálů. Jitrocel má úžasný vliv na dýchací a trávicí soustavu. Pomůže vám během nachlazení, ale využít ho může také při odvykání od kouření.

Zelené listy obsahují vitamíny C a K, draslík a flavonoidy. Díky těmto složkám pomáhají čistit dýchací cesty, podporují léčbu bronchitidy a faryngitidy. Jitrocel přinese úlevu také od dráždivého kašle a zmírní nadměrnou sekreci hlenu. Zařadit byste ho měli jako podpůrnou léčbu při každém nachlazení, alergii nebo při senné rýmě.

Mohlo by vás zajímat:  Ne vždy je lednička nejlepší nápad. Některé potraviny ztratí chuť, strukturu, nebo dokonce zplesniví
Zdroj obrázku: Freepik

Jak přestat kouřit pomocí jitrocele?

Látky, které jitrocel obsahuje, pomáhají k detoxikaci celého organismu. Díky tomu může z těla vyplavit také nikotin, který se dostal do organismu při kouření. Listy jitrocele si můžete přidat do jídla (např. do salátů), ale rozhodně vám to nepomůže zázračně přestat kouřit. Odvykání byste měli podpořit také bylinnou kúrou, která bude detoxikovat organismus. Jak si ji připravit?

Recepty, které musíte znát

Příprava bylinné kúry je velmi jednoduchá a patří k přírodním metodám, díky kterým můžete přestat kouřit. Stačí, když si budete pravidelně připravovat a konzumovat odvar z jitrocele. Listy byliny opláchněte pod tekoucí vodou a nesekejte na menší kousky (použít můžete i sušenou bylinu). Do hrnce nalijte sklenici vroucí vody a půl polévkové lžíce jitrocelových listů. Povařte asi 5 minut a poté nechte 15 minut odstát. Sceďte a pijte po malých doušcích.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-plantains
Přidat na Seznam.cz