Kočky přichystají svým majitelům nejedno nemilé překvapení. Mrtvé myši jsou ale jejich přirozenou součástí

Kočky přichystají svým majitelům nejedno nemilé překvapení. Mrtvé myši jsou ale jejich přirozenou součástí

Každý majitel kočky už určitě zažil situaci, kdy se mu přišla pochlubit se svým úlovkem. Nemusí to být pouze myš, ale velmi často je to také malý ptáček nebo ještěrka či jiný plaz. S pohledem na mrtvé nebo omráčené zvíře se většinou setkáte u vchodových dveří. Někdy vám je kočka může donést až k nohám. Co to pro vás znamená?

I když je to nezvyklé chování, kočku netrestejte

Na kočku byste v případě, že vám donese mrtvou myš, neměli křičet nebo ji jinak trestat. Ona jen poslouchá své lovecké pudy, které se tímto snaží využít. Zvýšením hlasu na kočku jí můžete jen uškodit a poruší se vztah mezi vámi. Kočka se chlubí svou kořistí, protože je pyšná na to, že to zvládla. Pokud svého mazlíčka nepouštíte ven, měli byste mu věnovat svůj čas a hrát si s ním.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen kopřiva. Popálit nás můžou i jiné rostliny, některé způsobí dokonce vážnou otravu

Lovecké pudy totiž nejdou potlačit, a pokud si s kočkou sami nehrajete, najde si jiný způsob, jak se zabavit. Většinou to ale bývají situace, kdy se vrhne na záclonu nebo do odpadkového koše a hledá si zábavu. Lov malých zvířat je přirozeným jevem, který je daný už od pradávna. Musíte se připravit na nepříjemný pohled na mrtvé zvíře. Kočka si ho většinou přinese do místnosti, ze které pak nemá šanci utéct.

Zdroj obrázku: Freepik

Kočky si myslí, že potřebujeme jídlo

Kočky nás většinou berou jako člena naší rodiny, a proto nám přinášejí svou kořist v domnění, že to oceníte. Sami si totiž nic neulovíte a to kočky velmi dobře vnímají. Proto většinou myš nebo ptáčka nechají naživu a ještě si s nimi klidně chvilku pohrají. V některých případech nechají svou kořist utéct. Dělají to tak kočičí mámy pro svá koťata, protože ta se nerodí se schopností ulovit si kousek masa. Praxí a cvičením se ale rychle dostanou do loveckého režimu, který vidí u své matky.

Mohlo by vás zajímat:  Pstruh je nejzdravější rybou, kterou si můžeme pravidelně dopřát. Svým složením předčí i oblíbené mořské druhy

Dejte si ale pozor, jestli svou kočku pouštíte ven, aby nepřinesla domů nezvaného hosta. Tím mohou být nejen blechy, ale také například červy. Stačí, aby sežrala kousek myši nebo ptáka, který bude nakažený, a problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Pravidelně tak kočku odčervuje a očkujte proti různým nemocem. Od věci pak nejsou ani obojky proti klíšťatům a dalšímu hmyzu.

Zdroj: https://www.animeddirect.co.uk/advice/cat-bring-mice/
Přidat na Seznam.cz