Jeans 828693 1280

Nakupování v second handech stoupá v oblíbenosti, koupené oblečení ale trpí jednou vadou

Nakupování oblečení v second handech se stává stále populárnějším. Kromě toho, že nákupem ušetří nemalou část peněz, spousta lidí nakupování oblečení z druhé ruky preferuje i z ekologických důvodů. Sekáče nabízejí často oblečení v dobrém stavu a jeho nákupem šetříme přírodu i peněženku.

Oblečení ze second handů mívají drobné vady, které ale snadno odstraníte. Běžní prodejci zpravidla do prodeje nepřijímají viditelně potrhané a špinavé oblečení, ale i tak se může stát, že má váš kabát skryté vady. Co má ale oblečení společné, je nepříjemná vůně, kterou je oblečení nasáklé.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky od jablek nebo pomeranče mají unikátní složení, které se hodí i k úklidu

Zápach způsobují dezinfekční prostředky

Původ této vůně je prostý. Prodejci ošetřují oblečení dezinfekčními prostředky, které zabraňují vniknutí bakterií a škůdců při skladování. Oblečení zároveň dezinfikují, tudíž nedojde k přenosu pachů a zdraví škodlivých látek od původních majitelů. Ačkoliv se jedná o nepříjemný odér, tak si díky němu domů nedonesete s vysněným kabátem škůdce a bakterie. Pachu se navíc snadno zbavíte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Metod, jak se zbavit zatuchlého pachu, je několik a každý kus oblečení vyžaduje trochu jiný přístup. Nejprve vyzkoušejte klasické pohlcovače pachů. Buď pořiďte v drogerii klasické chemické, nebo využijte babské rady a vycpěte oblečení například starými novinami. Jako pohlcovač pachu velmi dobře funguje i zrnková káva nebo na dno skříně umístěné stelivo pro domácí mazlíčky.

Mohlo by vás zajímat:  Vlhkost v interiéru je v zimě častý jev, pomůžou šikovné odvlhčovače i správné větrání

Zápachu se zbavíte ve sprše

Tam, kde pohlcovače pachů selhávají, nastupují pokročilé metody. Oblíbeným způsobem je využití páry. Zatuchlou košili nebo kalhoty pověste do koupelny a dopřejte si pořádně dlouhou a horkou sprchu. Pára nejenže zregeneruje vlákna, ale odstraní i nepříjemný pach z dezinfekce.

Podobně jako pára funguje i jedlá soda. Posypte oblečení dostatečným množstvím jedlé sody a nechte působit 4 až 6 hodin. Jedlá soda funguje jako univerzální odstraňovač pachů a přírodní dezinfekce. Po uplynutí času sodu jednoduše odstraňte a vaše oblečení bude jako nové.

Přidat na Seznam.cz