Nakupování v second handech stoupá v oblíbenosti, koupené oblečení ale trpí jednou vadou

Nakupování oblečení v second handech se stává stále populárnějším. Kromě toho, že nákupem ušetří nemalou část peněz, spousta lidí nakupování oblečení z druhé ruky preferuje i z ekologických důvodů. Sekáče nabízejí často oblečení v dobrém stavu a jeho nákupem šetříme přírodu i peněženku.

Oblečení ze second handů mívají drobné vady, které ale snadno odstraníte. Běžní prodejci zpravidla do prodeje nepřijímají viditelně potrhané a špinavé oblečení, ale i tak se může stát, že má váš kabát skryté vady. Co má ale oblečení společné, je nepříjemná vůně, kterou je oblečení nasáklé.

Zápach způsobují dezinfekční prostředky

Původ této vůně je prostý. Prodejci ošetřují oblečení dezinfekčními prostředky, které zabraňují vniknutí bakterií a škůdců při skladování. Oblečení zároveň dezinfikují, tudíž nedojde k přenosu pachů a zdraví škodlivých látek od původních majitelů. Ačkoliv se jedná o nepříjemný odér, tak si díky němu domů nedonesete s vysněným kabátem škůdce a bakterie. Pachu se navíc snadno zbavíte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Metod, jak se zbavit zatuchlého pachu, je několik a každý kus oblečení vyžaduje trochu jiný přístup. Nejprve vyzkoušejte klasické pohlcovače pachů. Buď pořiďte v drogerii klasické chemické, nebo využijte babské rady a vycpěte oblečení například starými novinami. Jako pohlcovač pachu velmi dobře funguje i zrnková káva nebo na dno skříně umístěné stelivo pro domácí mazlíčky.

Mohlo by vás zajímat:  Na jarní úklid bez stresu a shonu systematicky a s dobrou náladou

Zápachu se zbavíte ve sprše

Tam, kde pohlcovače pachů selhávají, nastupují pokročilé metody. Oblíbeným způsobem je využití páry. Zatuchlou košili nebo kalhoty pověste do koupelny a dopřejte si pořádně dlouhou a horkou sprchu. Pára nejenže zregeneruje vlákna, ale odstraní i nepříjemný pach z dezinfekce.

Podobně jako pára funguje i jedlá soda. Posypte oblečení dostatečným množstvím jedlé sody a nechte působit 4 až 6 hodin. Jedlá soda funguje jako univerzální odstraňovač pachů a přírodní dezinfekce. Po uplynutí času sodu jednoduše odstraňte a vaše oblečení bude jako nové.

Přidat na Seznam.cz