Tiles 1373189 1280

Dlaždice na podlaze dostávají zabrat. Obnovte jednoduše jejich zářivou čistotu a lesk

Pokládka dlaždic na podlahu je velmi praktické řešení, které má mnoho výhod. Jsou odolné a snadno se udržují čisté. Pokud dlaždice pravidelně nečistíte, objeví se obtížné a těžko odstranitelné skvrny. Chcete-li dlaždicím navrátit lesk, existuje několik osvědčených způsobů, které budou efektivní, ekologické a nezatíží rozpočet. Jak na to?

Mytí podlah

Zdá se, že mytí dlažby není filozofie, ale někdy děláme chyby. V první řadě zapomeňte na zametání, kterým se šíří nečistoty, vlasy a prach po celém povrchu podlahy. Další chybou je používání jednoho kbelíku na stírání. Aby mělo mytí dlaždic účinek, používejte kbelík se saponáty, ve kterém mop namočíte, a kbelík s čistou vodou, ve kterém jej zbavíte hrubých nečistot.

Mohlo by vás zajímat:  Před kočkou doma není nic v bezpečí. Dopřejte jí jinou zábavu než vaše rostliny
Zdroj obrázku: Pixabay

Citrón

Citrón je účinný nejen v kuchyni, ale také při úklidu. Pomůže odstranit skvrny od jídla, například po oleji, polévce či omáčce. Potřete podlahu šťávou z citronu a nechte ji 15 minut působit. Následně vytřete klasickým mopem.

Epsomská sůl

V obchodech si můžete snadno koupit nejrůznější prostředky pro péči o podlahové dlaždice. Pokud však chybí, stačí sáhnout po domácích prostředcích. Nejlepší z nich je ocet, který rozmíchejte ve třech litrech teplé vody. Chcete-li utlumit jeho intenzivní vůni, přidejte několik kapek oblíbeného esenciálního oleje. Přisypte několik čajových lžiček epsomské soli. V kombinaci s vodou bude skvělá na tvrdohlavé a staré skvrny.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhodit sáček od čaje je stejné, jako vyhodit peníze. I po vylouhování má několik přínosných benefitů

Drhnutí spár

Šedé a špinavé spáry jsou nevzhlednou ozdobou každého domu. Pokud je chcete obnovit, připravte si pastu, kterou vytvoříte smícháním stejného poměru jedlé sody, soli a vody. Výslednou pastou pokryjete spáry, které následně vydrhnete štětcem nebo hrubou houbou. Pokud se na nich objevila plíseň, musíte sáhnout po silnějších prostředcích – bělidlu nebo čpavku.

Přidat na Seznam.cz