Nabíjení telefonu se může nepříjemně prodražit. Stačí neudělat jednu důležitou věc

Nabíjení telefonu se může nepříjemně prodražit. Stačí neudělat jednu důležitou věc

Mobilní telefony jsou dnes natolik chytré, že si poradí se situacemi, o kterých možná ani nemáte ponětí. Co se týče nabíjení telefonu, samy se dokážou odpojit od energie, aniž byste telefon vůbec vytáhli z nabíječky. Je nutné se o baterku telefonu starat, aby vám vydržela co nejdéle. Častým používáním se baterie ničí, a proto je potřeba dbát na to, abyste mobil správně nabíjeli.

Dnes se telefony nabíjejí denně

Necháváte telefon v nabíječce přes noc, i když víte, že bude během chvilky nabitý? Myslíte si, že tím utrácíte zbytečnou energii? Ničí se tím baterie telefonu? To jsou otázky, které si možná kladete při každém nabíjení. Jedno je jisté, o baterce svého telefonu byste toho měli vědět co nejvíce, protože to může ovlivnit funkce telefonu. Většina lidí telefony nabíjí doma nebo v práci, když mají tu možnost.

Mohlo by vás zajímat:  Droždí obohatí půdu o přátelské mikroorganismy, pivoňky poté bohatě pokvetou

Pokud se stane, že necháte nabíjet mobil v ložnici, kam chodíte spát, ráno sice budete mít nabito, ale také se odebírá velká spousta energie. Nabíjení telefonu tímto způsobem se může prodražit, protože většinou se baterie dobije už po hodině. A ruku na srdce, kdo z nás vytahuje nabíječku ze zásuvky, když je telefon nabitý? Spousta lidí to tak nedělá.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak snížit účty za elektřinu?

Účty za elektřinu se letos mohou prodražit, proto je nutné myslet na to, jak co nejvíce ušetřit. Můžete to udělat tak, že budete nabíječku vytahovat ze sítě pokaždé, když telefon nabijete do plna. Pokud ji tam necháte, sice vás to nezruinuje, ale měsíčně to bude nějakou tu sumu dělat. A stejně tak můžete jednat s jinými spotřebiči, které zrovna nepoužíváte.

Mohlo by vás zajímat:  Cukru není nikdy dost. Své domácnosti ho můžete dopřát ve velkém bez výčitek

I když to na první pohled nevypadá, můžete tím ročně ušetřit i několik stovek korun, které pak můžete utratit jinde. Některá zařízení můžete nechat v pohotovostním režimu a ušetřit tak několik korun. Navíc pokud máte doma hodně kabelů, které pravidelně používáte, vyplatí se koupit si prodlužovací kabely, díky kterým najednou vypnete i několik zařízení najednou.

Zdroj: https://www.zdnet.com/article/should-you-leave-your-smartphone-charger-plugged-in-all-the-time/
Přidat na Seznam.cz