Na plynovém sporáku je radost vařit. S jednoduchým postupem bude vždy dokonale čistý

Na plynovém sporáku je radost vařit. S jednoduchým postupem bude vždy dokonale čistý

Hodně lidí má doma plynový sporák. Výhodou je, že se na plynu jídlo vaří mnohem rychleji, ale čištění hořáků již není tak příjemnou záležitostí. Naštěstí existuje jednoduchý a velmi levný způsob, jak je vyčistit, až se budou nádherně lesknout. Podívejte se, jak získat dokonale čistý sporák za pár korun. Potřebovat budete jen produkty, který máte neustále v kuchyni.

Kde začít s čištěním plynových hořáků?

Než začnete, měli byste dbát na bezpečnost. Ujistěte se, že jsou všechny hořáky vypnuté a studené. Poté je můžete snadno a bezpečně sundat ze sporáku. Jestli je chcete vyčistit doopravdy důkladně, měli byste je ihned namočit do dřezu nebo mísy s vodou. Nečistoty povolí a půjdou odstranit mnohem lépe. Poté všechny části vyndejte z vody a osušte. Teprve potom můžete začít se samotným odstraňováním mastnoty, připálenin a všech usazenin z vaření a smažení.

Mohlo by vás zajímat:  Zazimování zahradního nářadí: správná údržba prodlouží jeho životnost
Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňte mastnoty a připáleniny

Obvykle je velmi těžké odstranit mastnotu z jakéhokoli povrchu. Připálené zbytky také vypadají nevzhledně a při používání mohou vytvářet nepříjemný zápach, který bude cítit po celé kuchyni. Na čištění budete potřebovat jen velký hrnec, 3 sklenice octa a sklenici vody. Hrnec postavte na oheň, přiveďte k varu a poté ho okamžitě sundejte. Studené hořáky vložte do hrnce s připravenou směsí a poté nechte tekutinu zcela vychladnout. Během této doby se hořáky odmastí.

Jak si poradit se zbytky nečistot?

Jakmile budou hořáky odmaštěné, můžete přistoupit k dalšímu kroku. Osušte je, abyste viděli zbytky spálenin, které tam zůstaly. Nyní je nejlepší čas, abyste se pustili do drhnutí všech nečistot, které se na hořáku udržely. Nemusíte používat žádné speciální produkty. Postačí jen koule z alobalu. Všechna špinavá místa vyčistěte alobalovou koulí a poté nainstalujte zpět na sporák. Uvidíte, že hořáky budou dokonale čisté, aniž byste utratili hodně peněz nebo potřebovali hodně úsilí.

Zdroj: https://cleaning.lovetoknow.com/cleaning-tips/how-clean-gas-stove-grates-burners-naturally
Přidat na Seznam.cz