Beautiful Tropical Beach Sea With Chair Blue Sky

Na pláži přijde vhod napínací prostěradlo, vodácký vak a dětský pudr

Vyrazit na pláž a užívat si nekonečného slunění za harmonického zvuku vln tříštících se o písek. To je snem mnoha z nás. Na dovolenou k moři vyráží drtivá většina Čechů. Někteří autem, jiní letecky. Někdo v létě v hlavní sezoně, jiný si dopřeje tropický ráj uprostřed zimy. Ať už patříte do jakékoli skupiny a chystáte se jen na Jadran nebo za exotikou na druhý konec světa, máme pro vás pár užitečných triků, které na svých cestách oceníte.

Napínací prostěradlo

Většina z nás se u moře chce vyvalit na lehátku. Jenomže za ta se většinou platí, v Evropě i přes deset euro za den, na různých mimoevropských riviérách zhruba polovina téhle částky. Pro jednoho to možná není mnoho, ale celá rodina se pořádně prohne. A tak řada lidí skončí na vlastní dece či plážové osušce, protože pronájem lehátka na celý pobyt si leckdo rozmyslí. Mnohem lepší je ale klasické napínací prostěradlo. Umístíte-li ho na písek rubem vzhůru a zatížíte-li jeho rohy, vytvoří účinnou bariéru proti hmyzu i písku.

Mohlo by vás zajímat:  Kroky ministryně Dostálové k finančně dostupnému bydlení jsou hlavně nic neříkající fráze
Zdroj obrázku: Freepik

Vodácký vak

Delegáti cestovek většinou upozorňují, že mobil na pláž nepatří, protože může přijít k úhoně nebo vám může být odcizen, zatímco po koupání klimbáte. Pokud si však telefon vzít potřebujete, k jeho úschově nejlépe poslouží nepromokavý vodácký vak, který koupíte ve všech prodejnách se sportovními potřebami. Vak telefon ochrání před pískem i vodou a v krajním případě si jej můžete připnout třeba na zápěstí, aby vám ho nikdo nemohl sebrat. Můžete s ním dokonce i do vody. Kromě mobilu se do něj dají ukrýt i doklady nebo klíče od auta či hotelového pokoje.

Mohlo by vás zajímat:  Jedinečné doplňky, které oživí vaši zahradu a nabídnou praktické využití

Dětský pudr

Většina pláží má dnes sprchy s čistou vodou, ne všechny ale fungují a ne všechny jsou bezplatné. Chcete-li se před cestou na hotel nebo usednutím do auta zbavit písku i soli, můžete se rychle a efektivně očistit pomocí dětského pudru. Klasickým zásypem, které koupíte v každé drogerii, si jednoduše potřete celé tělo, písek sám opadá.

Zdroj: https://www.huffpost.com/entry/beach-packing-list-what-you-need_l_6283aa53e4b04353eb09ae36
Přidat na Seznam.cz