mastomys-491576_1920

Na myši bez pastiček, s využitím běžných sáčků od čaje

Nejefektivnější způsob, jak ochránit domácnost před myšmi a podobnými škůdci, je samozřejmě pořídit si kočku. Pachu kočky se myši přirozeně bojí, a o těch několik méně opatrný, které v okolí zůstanou, se váš nový mazlíček postará. Kočka nicméně není řešením pro každého, v některých domácnostech nepřipadá v úvahu. Kromě toho jde o řešení velmi nákladné, péče o kočku, stejně jako o jiná domácí zvířata, vyjde i s krmením a kočkováním na spoustu peněz.

Pokud však odmítáte kočku primárně kvůli alergii v rodině a jiný domácí mazlíček je pro vás přijatelný, vězte, že kočka není jediné zvíře, kterého se myši bojí. Podobným strašákem jsou pro myši i další hlodavce například:

  • Psi, zejména samci větších plemen, kteří vydávají ze všech druhů psů nejsilnější odér. Plemena, která jsou k lovu myší šlechtěná, překvapivě hlodavcům tolik nevadí. Tedy jejich pach, samozřejmě.
  • Tedy v případě, že máte škrtiče, kterého můžete času od času vyndat z terária a pustit po bytě, aby mohl svůj pach rozšířit.
  • Exotická zvířata, která myši ze svého přirozeného prostředí neznají, a tak se jejich pachů bojí preventivně.
Mohlo by vás zajímat:  Krásný a zelený trávník po celé léto: klíčem je správná zálivka a hnojení
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pasti a odpuzovače

Zvířata nejsou jediným způsobem, jak vyzrát na příliš dotěrné myši. V obchodech běžně zakoupíte různé druhy pastí a odpuzovačů. V běžné domácnosti si snadno vystačíte s klasickou pastičkou, kterou znáte z filmů a seriálů. Ta myši zlomí vaz, ale může být nebezpečná i vám nebo vašim dětem.

Alternativou jsou různé odpuzovače. Ty chemické obvykle fungují na podobném principu, jako když si pořídíte kočku – vypouští kočičí feromony nebo jiné pachy, které v myších vyvolávají hrůzu, a ty se tak raději odeberou na jiné, bezpečnější místo. Existují i zvukové odpuzovače, které vyluzují nepříjemný vysoký tón. Ten je slyšitelný i lidským sluchem, proto se hodí například na chalupu, kde můžete takový odpuzovač nechat puštěný, zatímco tam nepobýváte.

Čajový pytlík – elegantní a účinný

Asi nejzajímavější zbraň proti myším jsme vám už představili v nadpise. Myším je bytostně nepříjemný odér linoucí se z použitých čajových pytlíků. Pokud je tedy rozmístěte kolem myších děr, ve spižírně a na další místa, která trpí myšími nájezdy, za pár dní od nich budete mít pokoj. A zatímco myši nemohou vůni čaje vystát, lidem je příjemná. Metoda s využitím čajových pytlíků je tak mnohem pohodlnější než různé toxické postřiky proti hlodavcům.

Přidat na Seznam.cz