Na klasickou pastičku zapomeňte. Eliminovat z domova myši jde i podstatně chytřeji

Na klasickou pastičku zapomeňte. Eliminovat z domova myši jde i podstatně chytřeji

Viditelný myší trus, podivná škrábání, cupitání na půdě nebo v podhledech, ale také zvýšený zápach, nebo dokonce odhalená hnízda. To vše jasně ukazuje na to, že máte v domě myši. Mnoho lidí, když to zjistí, použije pastičky. Jde o řešení nejenom nehumánní, ale také celkově méně efektivní než ta, která vám představíme. Jaká to jsou?

Provoňte dům

Stejně jako lidem i myším něco nevoní. První postup patří do kategorie takzvaných babských rad. Cílem je provonět domácnost těmi pachy, které myši přímo nesnáší. Jedná se třeba o heřmánek, mátu, ale může to být také česnek. Jít na tuto „aromaterapii“ můžete i naprosto jednoduše. Stačí do míst pravděpodobného výskytu myší dát pár stroužků česneku nebo zmíněné bylinky.

Mohlo by vás zajímat:  Kulička z alobalu zlepšuje účinnost sušičky a změkčuje prádlo

Mějte domácí mazlíčky

Ano, každého hned napadne, že si pořídí kočku. Je pravdou, že kočky myši aktivně loví. Na druhou stranu ale nepočítejte s tím, že kočka za pár dnů váš problém vyřeší, protože její jedinou náplní dne bude lov. Mnoho koček je líných, pohodlných, a když už se vydají na lov, je to skoro zázrak. Na druhou stranu plně postačí už to, že bude v domě. To může myši značně odrazovat. Překvapivě může pomoci i to, když bude doma přítomný pes, kterému jsou myši v podstatě lhostejné.

Mohlo by vás zajímat:  Konec úmornému žehlení! Několik změn a vychytávek zkrátí čas u žehlicího prkna na minimum
Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže příroda

Proti myším může pomoci také příroda. Myši mají řadu přirozených nepřátel. Je to například sova, káně, ale i poštolka. Řadíme sem ale i užovky, kuny nebo lasičky. Je jasné, že v městské aglomeraci moc přírody na pozemek nedostanete. Mimo město se ale nebojte nechat dveře otevřené pro tyto přirozené predátory malých hlodavců.

Myslete na prevenci

Jak se zbavit myší, už víte. Jakmile jsou pryč, je namístě prevence. Základem je utěsnit všechny otvory a netěsnosti, kudy by se do vašeho interiéru mohly dostat. Jedině tímto způsobem eliminujete situaci, že se to může stát znovu. Ne vždy se to ale povede, jelikož myš se dovnitř dostane i otvory, o kterých nemusíte mít vůbec tušení.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-mice/
Přidat na Seznam.cz