Kuchyňská linka rohová

Centrem každého domova je kuchyň. V kuchyni bychom se měli cítit co nejlépe, protože v ní trávíme hodně času. Měla by být praktická, ale i hezká. Využívá se nejen na přípravu jídel, ale i na setkání s přáteli u něčeho dobrého. Při pořizování nové kuchyně by nám mělo být jasné, jak si tu svoji dokonalou kuchyň představujeme. Poučení si vezmeme ze staré kuchyně, kterou chceme vyměnit.

Dobře víme, co nám na ní vadilo, a naopak co nám vyhovovalo. Musíme vědět, jak velkou pracovní plochu potřebujeme, kde chceme mít dřez, nebo myčku na nádobí, a spoustu jiných věcí. Také tvar kuchyně si můžeme vybrat. Rohové jsou celkem v oblibě. Uplatnění najdou v menších bytech. Vznikne tam v rohu vhodné místo na uložení spotřebičů, kterých má každý dost. Ti z nás, kdo mají štěstí v tom, že mají opravdu velkou místnost, si mohou dopřát kuchyňskou linku do tvaru U. Tam už je tolik místa na vše, co opravdu potřebujeme. Ať už se jedná o spotřebiče, nebo o pracovní plochu.

Mohlo by vás zajímat:  Vybrat kuchyňské prkénko není snadné, každý materiál má své výhody

Volba materiálu je důležitá

Rozhodnou se pro materiál, z kterého budeme mít kuchyňskou linku, není zcela tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Samozřejmě, že masiv má nejdelší životnost. Je to krásný, zcela přírodní materiál, který ale zabere čas údržbou. Kuchyňská linka z masivu je opravdu pěkná. Musíme ale počítat s tím, že je to drahý materiál. Každý si nemůže dovolit pořídit tak drahou kuchyňskou linku. Když ale uvážíme, že masiv nám vydrží na vždy, stojí za úvahu pořídit si kuchyňskou linku na splátky. Měli bychom tak vystaráno na celý život.

Další možnost ve výběru materiálu je lamino, nebo foliové dvířka. Jsou to materiály, které se velmi snadno udržují. Také je možné si koupit horní dvířka prosklené. Někomu to vyhovuje, ale každému ne. Je totiž dovnitř dobře vidět, což znamená, že je potřeba mít uvnitř stále uklizeno. Srovnané hrnečky, skleničky a vše ostatní, co uvnitř máme. No a to je hlavní důvod, proč to nevyhovuje každému. Rovnat hrnečky podle obrázku prostě každého nebaví. Výběr barvy je třeba zvolit s ohledem na ostatní vybavení kuchyně. Barevných odstínů je na trhu dost. Stačí si jen vybrat tu, která se nám líbí nejvíce. Také výběr lesku je na nás. Vyrábějí se jak matné, tak lesklé. U těch lesklých je třeba počítat s tím, že je na nich vidět každý dotek ruky. Je potřeba se naučit otevírat dvířka jen za madla, jinak bychom museli stále chodit s hadříkem a leštit.

Mohlo by vás zajímat:  Aby myčka dobře myla, musí být sama perfektně čistá. Věnujte jí pravidelnou péči

Kuchyňská linka rohová na míru

Každý z nás má jinou představu o tom, jak by měla jeho kuchyňská linka vypadat. Každý máme jinak velký prostor, kam ji umístit, jiné množství financí, které může za ní dát. I uspořádání různých skříněk si je možné zvolit, když si rohovou kuchyň budeme pořizovat na míru. Nemusíme se podřizovat tomu, co nám nabízejí obchody, nebo katalogy nábytku. Je sousta dobrých truhlářů, kteří se podřídí našim představám, a na míru nám vyrobí rohovou kuchyňskou linku našich snů. Zadáme rozměry, určíme si, kde chceme dřez, sporák a myčku. Zvolíme si materiál a barvu. Pak už vše necháme na truhláři a budeme se těšit, až nám linku doveze domů. Doma si ji necháme sestavit, a můžeme začít vařit.

Ze stejného materiálu, jako je linka, si můžeme nechat vyrobit i ostatní nábytek. Bude nám vše spolu perfektně ladit, a budeme se v kuchyni cítit příjemně. Stačí pár doplňků, které se do kuchyně hodí, aby dotvořili kuchyň k dokonalému vzhledu, a už nám nebude nic chybět. Určitě nebudeme litovat toho, že jsme si pořídili rohovou kuchyňskou linku na míru. Je to jediné řešení, jak dosáhnout toho, abychom měli vše podle toho, jak si přejeme. Stačí vymalovat tak, aby nám malba nezastínila krásnou linku, a už můžeme pozvat návštěvu na něco dobrého.

Přidat na Seznam.cz