Mýty okolo zubní pasty stále kolují. Ne všem informacím je radno věřit

Mýty okolo zubní pasty stále kolují. Ne všem informacím je radno věřit

Na internetu najdete několik informací o zubní pastě. Můžete ji používat nejen k čištění zubů, ale pomůže také v domácnosti při různých čištěních. Jaké mýty a pravdy o zubní pastě kolují a čemu byste rozhodně neměli věřit?

Zubní pastou musíte čistit i zubní náhrady

Pokud jste starší člověk a používáte zubní náhrady, možná jste slyšeli, že i náhrady si musíte čistit zubní pastou. Jedná se o pravdivou informaci, kterou ale mnoho majitelů zubních náhrad nebere na vědomí. Nestačí opláchnutí vodou, zubní protézy je nutné čistit i zubní pastou. Jsou to speciální pasty, které odstraní nečistoty a zároveň protézu nepoškrábou.

Mohlo by vás zajímat:  Sezona aronie je za dveřmi. Zdravé plody jsou jako stvořené pro výrobu léčivé tinktury

Mezi nejčastější mýty patří informace, že přírodní zubní pasty nemohou ublížit. Je to bohužel nepravda, protože i když jsou zubní pasty vyrobené z přírodních složek, objevit se mohou alergické reakce, jako jsou rudé koutky úst, vysoká suchost a následné popraskání rtů. Pokud narazíte na novou značku zubní pasty, podívejte se na její složení. Čím méně toho bude, tím lépe pro vaše zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pasta pomůže vyčistit vodní kámen

Zubní pasta se hodí nejen na čištění zubů nebo náhrad, ale pomůže také s úklidem domácnosti. Můžete s ní vyčistit vodní kámen, který najdete hlavně na vodovodních bateriích. I když jsou zubní pasty určené k tomu, aby odstraňovaly zubní kámen, přeci jen je lepší jednou za rok navštívit dentálního hygienistu, který zubní kámen profesionálně odstraní a budete mít klid.

Mohlo by vás zajímat:  Na pláži přijde vhod napínací prostěradlo, vodácký vak a dětský pudr

Dalším mýtem je, že bělicí zubní pasty vybělí sklovinu. Není tomu pravda, i když zuby mohou vypadat o několik odstínů bělejší. Neexistuje ale žádná zubní pasta, která by dokonale vybělila zuby. Navíc by se takové neměly používat každý den, protože byste si zničili sklovinu a došlo by také k podráždění dásní. Jestli chcete mít bělejší zuby, navštivte zubní chirurgii, kde vám poradí, jak bělejších zubů dosáhnout.

Zdroj: https://foxcreekfamilydental.com/blog/5-toothpaste-myths-busted/
Přidat na Seznam.cz