Kouzelná moc šalvěje bílé vyčistí vzduch a zajistí lepší náladu i spánek

Kouzelná moc šalvěje bílé vyčistí vzduch a zajistí lepší náladu i spánek

Šalvěj lékařská je známá v tuzemsku od pradávna jako bylinka i lék. O bílé šalvěji je povědomí menší, přitom má ale jedinečné vlastnosti. Tento druh šalvěje pochází z jihozápadního pobřeží Ameriky a indiáni bílou odrůdu považují za nejposvátnější bylinu vůbec, protože má očistné účinky a používá se při různých rituálech nebo ceremoniích. Očistit lze však i domácnost, při jejím pálení se tak zlikviduje až 94 procent všech bakterií, virů i toxických látek, což bylo dokonce prokázáno vědeckým výzkumem. Jakým způsobem vykuřování provádět?

Čištění vzduchu pomocí šalvěje bílé

Pravidelné větrání zajistí výměnu těžkého vzduchu v místnosti za čerstvý, ale neřeší odstranění toxických látek, bakterií nebo virů z ovzduší. V takovém případě pomůže hrst sušené bílé šalvěje, která se smotá do tyčinky a na jednom konci se zapálí, po rozpálení se jemným poklepem oheň zhasne, aby došlo k pouhému doutnání a nerozhořel se plamen. Obdobně funguje kadidelnice, kterou používají ministranti, kde se kadidlo pouze zapálí a následně nechá doutnat. Před vykuřováním interiérů však odveďte domácí zvířata do jiného prostoru, protože mají citlivý čich a nemusí se jim kouř zamlouvat.

Mohlo by vás zajímat:  Sedm způsobů, jak využít rostlinu aloe vera
Zdroj obrázku: Freepik

Možné použití i v domovech alergiků

Použití šalvěje je lacinou metodou k vyčištění vzduchu v interiéru, není pak zapotřebí drahých nebo chemických čističek vzduchu. Šalvěj bílá je zcela přírodní a při vykuřování nevznikají žádné alergické reakce, dokonce vyhovuje tento způsob čištění vzduchu i citlivým osobám, dětem nebo chronicky nemocným lidem. Nevzniká žádné syntetické aroma, ale zcela přirozená vůně a celý proces trvá asi hodinu, než dojde k likvidaci všech nežádoucích látek ze vzduchu.

Lepší spánek i méně stresu

Čistý vzduch v místnosti přináší mnoho benefitů v podobě zdravějšího dýchání, protože dojde k odstranění všech choroboplodných zárodků. Po vykuřování lidé prokazatelně méně trpí na bolesti hlavy a únavu, dokonce dosvědčují, že lépe spí a zažívají o poznání méně stresu. Pro vykuřování lze navíc zakoupit už přímo vyrobené šalvějové tyčinky nebo si je zhotovit ze suchých bylinek.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/benefits-of-burning-sage
Přidat na Seznam.cz