Bydlenisnu.cz Navackove Cz Nahledovy

Můj BYT, můj hrad!

Vyřešit otázku vlastního bydlení je jedním z nejpalčivějších problémů v životě. Přestože hitem posledních let bylo stavění rodinných domů v satelitech, z důvodu nepraktičnosti v logistice, nedostačujících kapacit služeb pro veřejnost a vysokých nákladů na provoz, se pozornost opět vrací k bytovým jednotkám.

Dům nebo byt?

Pakliže člověk stojí před rozhodnutím, zda investovat do nového domu nebo bytu, musí zvážit všechny výhody a nevýhody. Není rozumné řídit se pouze jediným kritériem, a to finančními možnostmi. Výstavba domů na klíč a bytů skrze developerské projekty má srovnatelné náklady, tudíž lze očekávat, že výsledná cena domu versus byt, bude odlišná pouze v řádu jednotek procent.

Mohlo by vás zajímat:  Svodiče přepětí chrání elektroniku nejen před úderem blesku

Na první pohled by se tak mohlo zdát, že pakliže není cena za pořízení diametrálně odlišná, je jasnou volbou koupě domu. Zde však budou hrát zásadní roli skryté náklady na provoz a udržování, které jsou v případě domu několikanásobně vyšší. Zjednodušeně lze konstatovat, že při kalkulaci s položkami výdajů za úklid, topení, bazén, zavlažování, zahradníka, energie a údržbu vychází život v domě o polovinu dráže, než bydlení v bytě obdobné velikosti.

Dvě mouchy jednou ranou

Pozlátko života v rodinném domě se tak v reálu mnohým rychle rozplývá před očima. Protože touha lidí po komfortním s maximálním soukromím nepolevuje, přistoupili architekti ke kompromisnímu řešení – bydlení v rezidencích. Byty na prodej v Praze 3 splní veškeré nároky na prostornost, vzdušnost, prosvětlenost, nabízí značné pohodlí a přitom garantuje soukromí.

Mohlo by vás zajímat:  Podlahové vytápění zajišťuje úspory i rovnoměrně vytopený vzduch

Byty o velikosti 1 až 5+kk jsou orientovány na jih, východ a západ tak, aby se do obytných částí dostalo dostatek světla a sluneční energie. Každá bytová jednotka disponuje vlastním balkonem, lodžií, terasou nebo předzahrádkou. Díky architektonické struktuře si bydlení na pražském Žižkově si v ničem nezadá s rodinným domem na klíč. Naopak, vzhledem ke své poloze v dostupnosti metra a veškeré MHD, je život v srdci metropole mnohem příjemnější.

Rezidence Vackova znázorňuje kompromis mezi životem v paneláku a bydlením na vesnici v přírodě. Je nejlepší volbou pro všechny, kteří mají rádi klid, ale veškeré městské benefity v dosahu.

Přidat na Seznam.cz