Roof 4125765 340

Kvalitní finské plechové střešní krytiny od značky RUKKI

Plechové střešní krytiny se staly fenoménem doby a to hlavně díky poměru cena výkon. Dnes je možné pořídit plechovou střešní krytinu, která nebude drahá a vydrží vám i 50 let. A jaké jsou výhody této varianty střešních krytin?

Vysoká trvanlivost plechové střešní krytiny je díky ocelovému jádru, které prochází povrchovou úpravou pozinkováním. Poté se často volí ještě lakování nebo pogumování plechu.

Tvarovky střešních krytin mohou připomínat střechu z tradičních pálených tašek, případně mohou být falcované pruhy, které hodí jako plechová krytina především na moderní stavby, případně rozsáhlé střechy velkých projektů.

Mohlo by vás zajímat:  Plánujete stavět dům nebo renovovat? Inspirujte se architektonickými top trendy roku 2022

Pokud plánujete tzv. „falešnou rovnou střechu“ pod úhlem 20 stupňů s ohledem na lokální stavební předpisy, plechová střešní krytina je oproti páleným střešním taškám ideální volbou. Zatímco pálené tašky potřebují určitý sklon, aby mezi nezatýkalo, plechová střešní krytina z jednoho kusu materiálu nedovolí projít ani kapku vody.

Mezi další výhody je jednoduchá montáž. Realizuje se nejčastěji na připevněné latě, případně bednění z OSB desek. Samozřejmostí je pak i speciální chemická povrchová úprava, která zabraňuje vytváření plísní nebo mechu, který se u plechových střešních krytiny vyskytoval v historii.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejné zvonky jsou minulostí. Proč raději využít moderní intercom?

Mezi přední výrobce kvalitních plechových krytin patří bezpochyby finská značka Ruukki. Ruukki působí v České republice již od roku 1996. Dnes je mezi zákazníky známá jako dodavatel lehkých střešních krytin a okapových systémů té nejvyšší kvality. Díky finské kvalitě a konstruování k využití na střechách severských domů, je střecha odolná vůči povětrnostním podmínkám, vedrům, mrazům i dešti. Hladký povrch na ploše plechu zajistí odolnost vůči mechu, sněhu a ostatním nečistotám.
 Ocel Ruuki je unikátní svými druhy povrchových úprav a to zejména povrchovým povlakem nazývaným Pural a Purex. Tyto povrchové úpravy jsou nabízeny v nejrůznějších barvách a vzhledu materiálu. Výrazně zvyšují odolnost povrchu, chrání jej před korozí, poškrábáním a také zaručují stálost barvy. Ku příkladu povrchové povlaky Pural matt a Pural embossed můžete od společnosti Ruukki koupit s 50ti letou zárukou.

Mohlo by vás zajímat:  Betonové jímky vám pomohou ušetřit náklady za vodu

Povrchová vrstva je tvořena žárově pozinkovaným, poplastovaným plechem tloušťky 0,5 mm s povrchovou úpravou na obou stranách. Díky kombinaci nosného ocelového plechu a povrchového plechu vzniká pevnější, tepelně stabilnější krytina s vysokou odolností proti korozi a s dokonalou barevnou stálostí.

 

Přidat na Seznam.cz