citron1

Citron osvěží a prozáří celý domov čistotou. Na tohoto žlutého pomocníka se můžete vždy spolehnout

Citron pomůže vyčistit mikrovlnnou troubu, vyleštit sklo a odstranit mastnotu z vařiče. Citron má vynikající čisticí vlastnosti a eliminuje i ty nejnepříjemnější pachy. Jak můžete tento oblíbený citrus použít k úklidu?

Okna a zrcadla

Citron je skvělý lešticí prostředek pro okna a zrcadla. Vyhrává nad mnoha chemickými přípravky. Chcete-li připravit citronovou směs, smíchejte dva litry teplé vody se šťávou ze dvou citronů. Okna budou svítit a v místnosti bude osvěžující vůně. Tuto metodu si jednoduše zamilujete!

Zdroj obrázku: Freepik

Mytí zeleniny, ovoce nebo masa

Citron má antibakteriální vlastnosti, proto jej použijte k čištění zeleniny, ovoce a masa. Stačí přidat citronovou šťávu do misky, ve které budete danou surovinu omývat. Jednoduše ji omyjte a poté opláchněte čistou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Africká fialka vnese veselé barvy do pochmurných dní. Vytvořit jí vhodné podmínky zvládne každý

Mikrovlnná trouba

Čištění mikrovlnné trouby může být obtížné a nervy drásající. Pokud se nemyje po každodenním používání, není snadné odstranit z vnitřku špínu ani zápach. V tomto případě citron pomůže také. Pokud chcete, aby mikrovlnná trouba zářila, vložte dovnitř misku s vodou a plátky citronu. Přístroj na několik minut zapněte a nečistoty otřete hadříkem namočeným ve směsi vody a citronové šťávy.

Zápach z lednice

Citron se také dokonale vyrovná s nepříjemným zápachem z chladničky. Stačí umýt vnitřek chladničky hadříkem namočeným v citronové šťávě. Pokud chcete zabránit nepříjemným pachům v chladničce, umístěte dovnitř sklenici vody a citronové šťávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Čistí tuk

Citron, stejně jako ocet, dokonale odstraňuje tuk z různých povrchů. Můžete jím vyčistit troubu, dlaždice, dřevo i stěny. Na obtížně odstranitelnou skvrnu vymačkejte šťávu z poloviny citronu, namočte teplou vodou a nechte několik minut působit. Stěny a dřevo omyjte hadříkem namočeným ve směsi citronové šťávy a teplé vody (šťáva z jednoho citronu na litr vody).

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání vodou je globálně neudržitelné, šetřit s ní lze přitom snadno i malými změnami

Osvěžuje šatník

Pokud si chcete osvěžit šatník, pověste do něj sušené plátky citronu. Nepříjemný zápach zmizí a každý den si užijete krásnou, osvěžující vůni.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/20-fresh-ways-to-clean-with-lemon/
Přidat na Seznam.cz