Matrace Tropico Forest

Matrace Tropico – Recenze a zkušenosti

Co by to bylo za bydlení snů, kdybyste se doma nevyspali jako v ráji, že? Konkrétně v tropickém ráji. V tomto článku jsme se podívali podrobněji na českou značku matrací Tropico, která v ČR patří k velmi oblíbeným a podle nákupního rádce Heuréka.cz zaujímají matrace Tropico dlouhodobě 5 z 10ti nejoblíbenějších. Proč je tomu tak?

 • Technologie a rozměryMatrace vynikají technologiemi pro pohodlný spánek a dobré odvětrávání.
 • Potahy – S potahy napuštěnými rostlinnými výtažky se dobře spí i alergikům.
 • Záruky kvalityVíte jaké to je, když vás 100 000x přejede válec? Naše matrace ano – a vydrží.
 • Originální pěnu Flexifoam® najdete výhradně v matracích Tropico, k dostání jsou ale i další materiály

MATRACE TROPICO V OBCHODĚ

vzdušné potahy
vzdušné potahy

Z jakých materiálů se vyrábí matrace Tropico

Flexifoam®

Flexifoam® je originální materiál připomínající svými vlastnostmi studenou pěnu. Matracím dává:

 • Vzdušnost
 • Pružnost
 • Lehkost
 • Houževnatost
 • Tvarovou stálost

Líná pěna

Líná pěna je známá také jako paměťová pěna, protože svůj tvar optimalizuje podle teploty a tlaku vašeho těla.

 • Přizpůsobí se spánku na boku i na břichu
 • Nenarušuje krevní oběh
 • V kombinaci s masážní profilací má skvělé ortopedické vlastnosti
paměťová pěna
paměťová pěna

Taškové pružiny

I pružinové matrace poskytují kvalitní spánek. Příkladem jsou taškové matrace, ve kterých jsou pružiny zašité ve zvláštních taškách.

 • Ideálně rozloží hmotnost a odpor těla
 • Poskytují oporu páteře i dalších částí těla
 • Matrace jsou vzdušné a pružné

Studená pěna

Matrace ze studené pěny jsou prodyšné, pružné, pevné a dlouho vydrží. Ideální ke kombinaci s línou pěnou.

BIO pěna

BIO pěna má podobné vlastnosti jako studená pěna, suroviny z ropy ale nahrazujeme přírodními oleji. Je pružná, elastická a díky rozložení tlaku zabraňuje přeležení.

Latex

Pro výrobu matrací používáme směs přírodního a syntetického latexu. Matrace jsou prodyšné, pružné, dobře drží tvar, dlouho vydrží a mají antialergické vlastnosti.

Kokosová vlákna

Kokosová vlákna používáme jako mezivrstvu v jádru matrace. Zvyšuje jeho nosnost, odolnost a přirozenou tuhost.

Mohlo by vás zajímat:  Postel pokládáme za místo relaxace a bezpečí, přitom v ní na nás číhají nepřátelé

Matrace Tropico lze považovat za zdravotní matrace. Častým problémem je bolest zad a neklidný spánek. Přesně to jsou důvody, proč si lidé tyto matrace kupují.

Tropico Enigma, Tropico Arabela, Riviéra, Island, Roayl,  Calipo, Fox a další, přesné složení materiálu je vždy uvedeno u výrobku.

VŠECHNY MATRACE TROPICO

Nás zaujaly tyto matrace

Matrace Tropico Romantika plus

Matrace Tropico Romantika plus akce 1+1 zdarma
Matrace Tropico Romantika plus akce 1+1 zdarma

Vysoce kvalitní, tvrdá a robustní pěnová matrace s kokosovou vrstvou o výšce 20 nebo 24 cm si stále získává více a více příznivců. Přijatelná cena do 7000 Kč, nosnost až do 150 kg a záruka 5 let.

Vysoká robustní matrace z pěny Flexifoam s velmi dobrými ortopedickými vlastnostmi. Pěna Flexifoam vyniká vysokou houževnatostí a pružností při zachování skvělého poměru výkon / cena.

2 cm vysoká kokosová vrstva zaručuje maximální možnou oporu těla a je příčinou vysoké tuhosti matrace. Jjedna strana měkčí, druhá tvrdší.

Komfortní zóny v podobě kostiček – Cubecare. Obě strany s masážní profilací. Cubecare profilace snižuje tlak na tělo, každá kostka reaguje samostatně.

Pánevní zóna speciálně vyztužená pro správnou oporu kyční a bederní páteře.

Potah Kašmír pratelný na 60°C, dvoudílný. Jednou polovinou můžete chránit matraci, zatímco druhou perete.

TROPICO ROMANTIKA PLUS V OBCHODĚ

Ortopedická matrace CUREM C4500

Matrace Tropico Curem C4500
Matrace Tropico Curem C4500

Nejlexkluzivnější paměťová matrace z nabídky. Výška 25 cm, z toho 14 cm vysokoobjemové paměťové visco pěny.  Testováno ve Švýcarsku. Dva luxusní anatomické polštáře s gelem jako dárek. Cena kolem 20 000 Kč, ale nyní je v akci 1+1 zdarma.
Matrace se dodává ve výšce 25 cm. Před nákupem se prosím ujistěte, jestli máte dostatečně hluboko zapuštěný rošt. 25 cm si již žádá zanoření alespoň 10 cm. Matrace je skvěle ohebná a pružná, pokud uvažujete postel doplnit o polohovací rošty, je Curem skvělá volba.
Že je matrace drahá? Věřte, stojí za to. Při ceně 13.000 Kč za jednolůžko dostanete skutečně prémiový produkt české výroby, který ocení Vaše záda a tělo. Srovnejte tuto nabídku s konkurencí nebo s teleshoppingy či podomními prodejci. Také nabízejí matrace za 13.000,-, ale jejich kvalita je nesrovnatelná.
Matrace CUREM se vyznačují extra vysokou vrstvou vysokoobjemové paměťové pěny. Co je paměťová pěna? Paměťová, viscoelastická nebo také líná, kosmická nebo termoreaktivní pěna se vyznačuje tím, že upravuje svoji tuhost podle tepla lidského těla a jeho tlaku. Když si na ni lehnete, pěna se pod Vaším tělem jakoby pomalu proboří.

Mohlo by vás zajímat:  Nikdo je v posteli nechce, ale vyhnat se nedají. Zatočte s roztoči nemilosrdně

TROPICO CUREM C4500 V OBCHODĚ

Matrace Airforce Forest

Matrace Tropico Forest
Matrace Tropico Forest

Paměťová, neboli viskoelastická BIO pěna zaručuje tvarování matrace podle teploty těla. BIO složka značí, že při výrobě matrace byly použity přírodní materiály.

 • Zátěžový test 150.000 lehnutí
 • 17+7 zón komfortu. s profilací.
 • Ramenní kolébky odlehčují ramenům při spánku na boku.

Tuhost: Jedna strana střední (3 z 5 na pomyslné stupnici), druhá spíše tvrdá (4 z 5)

TROPICO AIRFORCE FOREST V OBCHODĚ

Matrace Tropico – recenze a zkušenosti

Janacelkově tvrdší matrace, dobrá cena, výborné ortopedické vlastnosti – pomalinku odeznívá bolest zad, výborná komunikace s výrobcem matrace Hilding Anders ČR. Je to již naše třetí matrace. Reklamovali jsme předchozí z důvodů proleženin za 14 dní (jiný výrobce)! Reklamace proběhla přímo od výrobce v naprostém pořádku. Vybrali jsme Tropico Romantika Plus a již dle složení matrace nám přijde, že je kvalitnější, než ty co jsme měli a přitom stáli stejné peníze. Doporučila bych ji určitě těm, kteří mají rádi spaní na tuhých matracích. Jsme opravdu moc spokojeni.

Zuzanavysoká kvalita, pro nemocnou páteř a celkovou relaxaci, pro pohodlné spaní
dobře se spí již bez bolestí, matrace se dobře používají jsou velmi kvalitní, doporučuji všem kdo má nemocnou páteř, nákup bez problému

JakubNikdy v životě jsme si se ženou neužívali spánek tolik jako s touto matrací. Je velice příjemná a oba stupně tvrdosti jsou ideální. Do matrace se nazaboříte jako do paměťovky, takže můžete volně měnit polohy. Ráno se probudíte bez sebemenší bolesti zad. Za tu cenu rozhodně nejlepší rozhodnutí, jaké můžete učinit! Dali jsme na hodnocení heureky a konfigurátor dr. Sleep, přestože nám všichni radili, abychom si matraci nejdřív vyzkoušeli v kamenném obchodě. U této matrace to snad ani není potřeba, dobře se na ní vyspí každý.

Štěpán J.S matrací jsem nad míru spokojen. Povrch Silver Line je nádherně prodyšný, příjemný a člověk se na něm moc nepotí v porovnání s například kašmírovým a díky tomu je vhodný do vyhřátého panelového bytu i na léto. Záda si nejdříve dva týdny zvykala na soft stranu a pak jsme převrátili na hard a jsme s přítelkyní ted naprosto spokojeni. Matraci mohu všem doporučit, chybu určitě neuděláte, ale určitě to chce počkat na akci 1+1, kdy dostanete druhou zdarma případně si zvolíte jako já větší rozměr 180*200. Za 6200Kč i s dopravou výborný kup.

E. P. : Hledala jsem náhradu za pružinové matrace, chtěla jsem tvrdší a tahle to nakonec vyhrála i díky kladnému hodnocení.
Po prvním spaní jsem si říkala, že jsem to s tou tvrdostí asi přehnala a to jsem si na spaní zvolila tu měkčí stranu.
Ale po pár dnech byla všechna nejistota pryč, tělo si zvyklo a spí se parádně. Po 14 dnech začínám spát na té tvrdší straně a je to super 🙂
Tak nakonec jsem ráda, že jsem zvolila tuhle matraci a doufám, že mi vydrží dlouho, dlouho, dlouho…….. 🙂

Výborná matrace pro uložení na pevnou plochu. Perfektní tvrdost, kvalitní zpracování. Objednávka mi udělala velkou radost a mohu ji jednoznačně doporučit.

Máte i vy zkušenosti s matracemi Tropico? Podělte se o ně v diskuzi pod článkem.

Mohlo by vás zajímat:  Povlečení na postel podle čtyř ročních období

MATRACE TROPICO V OBCHODĚ

Přidat na Seznam.cz