Málokdo umí využít mycí prostředek na maximum. Dokáže přitom mnohem víc než jen umýt nádobí

Na ruční mytí nádobí většina z nás používá běžný tekutý prostředek, jehož účel použití je uveden i na obalu. Méně lidí však již ví, jak univerzálního pomocníka si jeho zakoupením pořídili. Podívejte se s námi, na co všechno ho můžete použít a s čím vám účinně pomůže.

K odstranění mastnoty z textilií

Běžný tekutý prostředek pro mytí nádobí se pro své výborné čisticí vlastnosti hodí k odstranění nepříjemných mastných skvrn z textilních vláken různé struktury a hustoty. Prostředek aplikujte přímo na mastnotu a nechejte ho přibližně čtvrt hodiny působit. Poté nečistoty opatrně odstraňte pomocí houbičky nebo hadříku.

K odstranění skvrn od pastelek a rtěnky

Pokud si vaše děti hrály s pastelkami nebo se dostaly do vaší kosmetické taštičky a rtěnku mají i na oblečení, opět se můžete spolehnout na prostředek na nádobí. Daný kus oblečení dejte do teplé vody, do které jste přidali pár kapek prostředku, a skvrnu nechejte před vypráním dobře odmočit.

Zdroj obrázku: Pixabay

K čištění skvrn z textilních částí obuvi

Pokud máte oblíbené plátěnky nebo tenisky a nedaří se vám zbavit se skvrn a vrátit obuvi původní pěkný vzhled, vyzkoušejte tekutý prostředek, který skvrny nejen vyčistí, ale je také šetrný k materiálu, z něhož je obuv vyrobena. Hodí se samozřejmě nejen k čištění textilní obuvi, ale například i tašek a oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen kuchyně se bude díky přírodním produktům blýskat čistotou. Vodní kámen i nečistoty budou minulostí

Postup je jednoduchý. V misce smíchejte teplou vodu a pár kapek prostředku. K čištění skvrn použijte čistý bavlněný hadřík nebo houbičku, namočenou v roztoku. Pokud jsou skvrny obzvlášť odolné, nalijte na ně neředěný prostředek přímo a nechejte ho přibližně 15 minut působit. Poté postižené místo otřete.

K mytí podlahy

Ačkoliv k mytí podlahy existují různé speciální čisticí prostředky, ne vždy je doma máte. V takovém případě stačí sáhnout po prostředku na nádobí a v menším množství jej přidat do kbelíku s teplou vodou. Uvidíte, jak podlaha bude svítit čistotou a vaše domácnost bude příjemně provoněná.

Zdroj: https://www.ariel.in/en-in/how-to-wash/how-to-dose/powder
Přidat na Seznam.cz