Málokdo umí využít mycí prostředek na maximum. Dokáže přitom mnohem víc než jen umýt nádobí

Málokdo umí využít mycí prostředek na maximum. Dokáže přitom mnohem víc než jen umýt nádobí

Na ruční mytí nádobí většina z nás používá běžný tekutý prostředek, jehož účel použití je uveden i na obalu. Méně lidí však již ví, jak univerzálního pomocníka si jeho zakoupením pořídili. Podívejte se s námi, na co všechno ho můžete použít a s čím vám účinně pomůže.

K odstranění mastnoty z textilií

Běžný tekutý prostředek pro mytí nádobí se pro své výborné čisticí vlastnosti hodí k odstranění nepříjemných mastných skvrn z textilních vláken různé struktury a hustoty. Prostředek aplikujte přímo na mastnotu a nechejte ho přibližně čtvrt hodiny působit. Poté nečistoty opatrně odstraňte pomocí houbičky nebo hadříku.

Mohlo by vás zajímat:  Vyzrajte na otravné mouchy. Vyžene je vůně, kterou všichni lidé milují

K odstranění skvrn od pastelek a rtěnky

Pokud si vaše děti hrály s pastelkami nebo se dostaly do vaší kosmetické taštičky a rtěnku mají i na oblečení, opět se můžete spolehnout na prostředek na nádobí. Daný kus oblečení dejte do teplé vody, do které jste přidali pár kapek prostředku, a skvrnu nechejte před vypráním dobře odmočit.

Zdroj obrázku: Pixabay

K čištění skvrn z textilních částí obuvi

Pokud máte oblíbené plátěnky nebo tenisky a nedaří se vám zbavit se skvrn a vrátit obuvi původní pěkný vzhled, vyzkoušejte tekutý prostředek, který skvrny nejen vyčistí, ale je také šetrný k materiálu, z něhož je obuv vyrobena. Hodí se samozřejmě nejen k čištění textilní obuvi, ale například i tašek a oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Drahou kosmetiku strčí do kapsy obyčejný olej. Místo do kuchyně patří do koupelny

Postup je jednoduchý. V misce smíchejte teplou vodu a pár kapek prostředku. K čištění skvrn použijte čistý bavlněný hadřík nebo houbičku, namočenou v roztoku. Pokud jsou skvrny obzvlášť odolné, nalijte na ně neředěný prostředek přímo a nechejte ho přibližně 15 minut působit. Poté postižené místo otřete.

K mytí podlahy

Ačkoliv k mytí podlahy existují různé speciální čisticí prostředky, ne vždy je doma máte. V takovém případě stačí sáhnout po prostředku na nádobí a v menším množství jej přidat do kbelíku s teplou vodou. Uvidíte, jak podlaha bude svítit čistotou a vaše domácnost bude příjemně provoněná.

Zdroj: https://www.ariel.in/en-in/how-to-wash/how-to-dose/powder
Přidat na Seznam.cz