Malí motýlci se rádi zabydlují ve skříni nebo ve spíži. Vyhnat je pomohou jednoduché triky

Malí motýlci se rádi zabydlují ve skříni nebo ve spíži. Vyhnat je pomohou jednoduché triky

Máte doma moly a nevíte, jak se jich snadno zbavit bez použití chemických prostředků? Vyzkoušejte naše tipy, díky kterým budete sahat jen na suroviny, které najdete doma v kuchyni. Jsou to efektivní způsoby, jak moly dostat z domu a připravit jim takové prostředí, aby se k vám již nevraceli.

Bojujte proti nim například čerstvými novinami

Jestli denně odebíráte noviny, můžete je použít jako odpuzovač proti molům. Noviny dejte na místa, kde si myslíte, že se budou vyskytovat nebo hnízdit. Noviny vložte k oblečení do skříní a komod. Dávejte si ale pozor, abyste pravidelně větrali, protože inkoustem může oblečení trochu načichnout.

Mohlo by vás zajímat:  Olivový olej je neocenitelný nejen v kuchyni. Prospěje naší kráse i domácnosti

Noviny ale nepoužívejte proti potravinovým molům, protože na ně to fungovat nebude. Navíc vůně inkoustu může proniknout do potravin. Použít proti molům můžete také éterické oleje. Moli nemají rádi vůni máty, levandule nebo eukalyptu. Stačí jen zakoupit malé lahvičky olejíčků, nakapat je na kousek látky a vložit do skříně. Zakoupit můžete také bylinné sáčky s vůní, které budou vypadat pěkně i na pohled.

Zdroj obrázku: Freepik

Moly si můžete domů přinést s nákupem, ať potravin, nebo oblečení

Cedrové dřevo moli také nemají rádi. Můžete si tedy koupit cedrové kuličky, které vložíte do šatní skříně. Jak už jsme zmínili, použít můžete také bylinky, ať čerstvé, nebo sušené. Existují také bylinná mýdla, která můžete vložit do skříně nebo se jimi umývat. Moli na vás nepůjdou a do oblečení se jejich vůně také postupně dostane. Jídlo a potraviny můžete ochránit pomocí bobkového listu. Fungovat bude také hřebíček.

Mohlo by vás zajímat:  Sněhová nadílka zasypala střechy. Vrstvu sněhu je nezbytné pravidelně odklízet

Moly si můžete snadno přinést například v nákupní tašce s potravinami nebo i oblečením, pokud jste ho zakoupili z druhé ruky a nemáte jistotu, že je správně vyprané. Na balkon můžete vysadit bylinky, které budou odpuzovat nejen moly, ale také jiné druhy hmyzu, jako třeba komáry.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/news/a1511/how-get-rid-of-moths/
Přidat na Seznam.cz