Bílé spodní prádlo je krásné, snadno ale ztratí zářivou barvu. Přírodní metody ho znovu vybělí

Bílé spodní prádlo je krásné, snadno ale ztratí zářivou barvu. Přírodní metody ho znovu vybělí

Všimli jste si na svém spodním prádle, že žloutne? Spodní kalhotky nebo podprsenky mohou časem nejen zežloutnout, ale také zešednout. Jak jim navrátit bílou barvu pomocí domácích prostředků? Na jemné tkaniny by se neměla používat žádná bělidla ani odstraňovače skvrn, proto se raději uchylte k prostředkům, které je nezničí.

Spodní prádlo můžete namočit do sraženého mléka

Zežloutlé spodní prádlo můžete přes noc nechat namočené ve sraženém mléce. Následně ho vyperte jako obvykle. Stejný trik bude fungovat také na povlečení, které již bylo několikrát vyprané. Vybělí se závěsy a záclony, pokud do vody na mytí přidáte mycí prostředek a na několik hodin závěsy namočíte. Poté je vyperte v pračce, kam můžete nasypat prášek do pečiva. Důležité je prádlo poctivě vymáchat.

Můžete vyzkoušet i další metody vybělení prádla. Smíchejte 2 lžíce kuchyňské soli, 3 lžíce jedlé sody a lžíci oblíbeného pracího prostředku. Všechno smíchejte s teplou vodou, do roztoku vložte zašedlé spodní prádlo a nechte 15 minut působit. Jestli bude spodní prádlo hodně zažloutlé nebo zašedlé, můžete ho nechat ve směsi i půl hodiny.

Mohlo by vás zajímat:  Počítač používáme denně, málokdo ale věnuje čas jeho údržbě. Správné vyčištění mu prodlouží život
Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte citronovou šťávu nebo ocet s peroxidem

Spodní prádlo po vyndání z roztoku musíte pořádně vymáchat ve vodě. Sušte nejlépe na balkoně, ale nedávejte ho na přímé slunce. Mohlo by to způsobit další nežádoucí skvrny, kterých se už nezbavíte. Metoda je vhodná nejen na spodní prádlo, ale můžete snadno vybělit také trička nebo halenky.

Na bělení prádla můžete použít také citronovou šťávu. Bělidlo uděláte doma pomocí šťávy ze tří citronů, dvou litrů teplé vody, lžíce kuchyňské soli a několika lžic čisticího prostředku na nádobí. Zažloutlé oblečení vložte do vody s citronem a nechte skoro hodinu působit. Poté vymáchejte v čisté vodě a dejte uschnout ven. Mezi metody našich babiček také patří octový roztok nebo peroxid vodíku.

Zdroj: https://www.mamaslaundrytalk.com/have-your-white-clothes-turned-yellow/comment-page-1/
Přidat na Seznam.cz