messie-1572492_1280

Lumír: Na zápach z bytu nás museli upozornit sousedi. Vysvětlení nepomohlo a myslí si, že máme doma skládku

Náš byt byl vždy dokonale uklizený a voňavý. Tedy až do osudné doby, kdy nás na nesnesitelný zápach museli upozornit naši sousedé. Prý se to už nedalo vydržet a smrad se táhnul celou společnou chodbou. Nikdo z ostatních nájemníků bohužel naše vysvětlení nepřijal a každý si nyní myslí, že žijeme na skládce. Přitom jsme s čistotou v našem bytě nikdy žádný problém neměli.

Zápach z odpadků a spáleného jídla

Jaké bylo naše překvapení, když jednoho dne zazvonil zvonek našich dveří. My jsme otevřeli a na zemi na rohožce byla jenom obálka nadepsaná našimi jmény. Obálku jsme otevřeli a bylo zde celkem nevybíravě napsáno, že se z našeho bytu šíří až nesnesitelný zápach spáleného jídla a také odpadků. Podívali jsme se s partnerkou na sebe a v tu chvíli nám došlo, že sousedi asi mají pravdu. My jsme si však do té chvíle nebyli ničeho vědomi.

Mohlo by vás zajímat:  „Sáhnutí po klice levou rukou mě stálo desetitisíce korun,“ lituje začínající řidička
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Za vše mohl koronavirus

Jak se z nás, čistotných sousedů stal někdo, kdo podle ostatních žije na skládce? Je to jednoduché. Měli jsme koronavirus. Potvrdili to testy a také jeden ze známých symptomů. Tím byla v našem případě ztráta čichu. Kdo něco podobného nezažil, nemá představu, jak se jeho život změní. Dříve jsme při sebemenším zápachu odpadkového koše šli k popelnici. Jídlo, které se jenom lehce připalovalo, jsme raději nejedli. A nyní? Dá se říci, že jsme žili ve sladké nevědomosti.

Sousedi měli pravdu. Vysvětlení ale nepomohlo

Nutno říci, že sousedi měli pravdu. V odpadkovém koši hnily potraviny a bytem se musel šířit také zápach nepovedeného jídla. My jsme ale nic necítili a vůbec nás nenapadlo, že je nějaký problém. Když nám skončila karanténa, snažili jsme se sousedům vše vysvětlit. Bohužel marně. Všichni si nyní myslí, že máme doma skládku. A vůbec je nezajímá, že se tento problém za roky, co tu žijeme, objevil jenom jednou. A to právě kvůli koronaviru.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Přidat na Seznam.cz