Bowever 880873 640

Kvalitní odhlučnění vám pomůže odstranit nežádoucí hluk jednou provždy

Nastěhovali jste se do bytu, v němž se vám špatně žije kvůli bezohledným, hlučným sousedům, kteří pořádají často večírky, mají velmi aktivní děti, nebo se věnují koníčku, který je slyšet? Anebo máte pracovnu vedle dílny, z níž se denně nesou zvuky, které vás ruší od práce? Možná chcete zbavit hluku váš vlastní dům, ve kterém se nese dusot, zvuk chůze z vrchního patra do přízemí… Ať je to jakkoli, v každém případě vám pomůže odhlučnění.

Odhlučněte stěny, strop nebo podlahu

Důležité je vědět, odkud se do prostoru, který chcete odhlučnit, nechtěný hluk nese. Je totiž vícero typů odhlučnění. Pomoci vám může kupříkladu akustická pěna. Ta se hodí do všech druhů konstrukcí stropů, podlah i stěn. Je vhodná pro kombinaci s dalšími neprůzvučnými materiály. K těm patří desky Gecon, Wolf či pás Index. Takto dosáhnete výrazného zlepšení jejich pohltivých a částečně i neprůzvučných vlastností. Celá konstrukce značně odhluční požadovaný prostor.

Mohlo by vás zajímat:  Řemeslník si postavil malý domek v příjemném prostředí zahrady

Akustická pěna je ideální i na snížení doby dozvuku, tedy ozvěny v místnosti, kde vzniká nadměrný hluk. Pěnu můžete nanést i samostatně na strop či stěnu, ale účinnost není taková, jako u výše uvedené kombinace materiálů.

Dalším způsobem, jak dosáhnout ticha, je kročejová izolace. Jde o zvukovou izolaci podlahy proti hluku, který vzniká chůzí, posouváním židlí, dusotu… Tedy takovém hluku, který vzniká při přímém kontaktu s podlahou. Tato izolace řeší hluk, který zní na nízké frekvenci. Kvalitní kročejová izolace by měla mít tloušťku mezi 5 – 10 mm. Dbejte také na výkon odhlučnění, ideální je označení Ln, w pod 45 dB. Důležitá je i dynamická tuhost, která by měla být co nejnižší.

Mohlo by vás zajímat:  Stavební slovník

S odhlučněním vám rychle a jednoduše pomohou společnosti, které se na tuto oblast specializují. Více informací a spolehlivé řešení vám nabídnou kupříkladu na webu potichu.cz. Nenechte se omezovat nepříjemným hlukem a kontaktujte je. Budete moci v klidu spát, pracovat, trávit čas s rodinou a pokud jste vystaveni hluku dlouhodobě, jistě se zlepší i vaše zdraví.

 

Přidat na Seznam.cz