Kulička z hliníkové fólie vyřeší nepříjemný problém, který znají všichni majitelé sušičky

Kulička z hliníkové fólie vyřeší nepříjemný problém, který znají všichni majitelé sušičky

Statická elektřina je postrachem sušiček prádla. Během skládání je velmi otravné neustále odlepovat oblečení od sebe. V horším případě v práci nebo ve škole objevíte přilepenou ponožku na tričku, kterou musíte rychle vytáhnout a uklidit do tašky dřív, než si toho někdo všimne. Existuje levné a jednoduché řešení.

Jak to funguje?

Do hliníkové fólie většinou balíme potraviny nebo ji používáme k pečení. Nicméně alobal má i zajímavější využití. Stačí z něho vytvořit koule o průměru 5–7 cm a vložit je s prádlem do sušičky. Hliníkové koule odvádějí vznikající elektrostatický náboj z oblečení, které se na sebe následně nelepí. Navíc tím, že pomáhají udržet oblečení oddělené, urychlují jeho sušení v sušičce a vy tak ušetříte energii.

Mohlo by vás zajímat:  Ze staršího chleba lze připravit hnojivo, které potěší především rajčata
Zdroj obrázku: Freepik

Jak hliníkové koule do sušičky připravit?

Jak si jistě umíte představit, vyrobit koule z alobalu je snadné. Existuje však několik věcí, které je dobré před přípravou znát. Pro nejlepší efektivitu odvádění elektrostatického náboje vznikajícího při tření prádla v sušičce budete potřebovat alespoň 3 hliníkové koule. Na přípravu jedné koule budete potřebovat přibližně 0,28–0,38 metrů čtverečných alobalu. Ten následně v ruce zmačkejte a stlačujte co nejsilněji, aby se koule nerozpadly. Každá alobalová kulička by měla mít průměr přibližně 5–7 cm. Vložte je společně s mokrým prádlem do sušičky a spusťte sušicí program.

Mohlo by vás zajímat:  Odolné skvrny jsou noční můrou každé hospodyňky. Nezoufejte, vždy existuje jednoduché řešení

Výhody a nevýhody použití

Existují speciální ubrousky, které vás problému se statickou elektřinou také zbaví, ale hliníkové koule jsou podstatně levnější řešení. Další výhodou je jejich velká účinnost odvodu náboje. Navíc je možné je využívat po celé měsíce, než se začnou rozpadat. Následně je stačí vyhodit a během pár minut vyrobit novou. Pravděpodobně největší nevýhodou hliníkových koulí je, že způsobují hlučnější sušení prádla. V porovnání s ubrousky do sušičky vaše prádlo nezměkčí, a jelikož nejsou parfémované, tak ani neprovoní.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/aluminum-foil-balls-in-dryer/
Přidat na Seznam.cz