Kuchyně skrývá mnoho pokladů, které najdou skvělé využití i mimo vaření

Kuchyně skrývá mnoho pokladů, které najdou skvělé využití i mimo vaření

V každé kuchyni se najdou přípravky, které se hodí nejen k vaření. Některé můžete použít také jiným účelům. Budou fungovat jako čisticí prostředky, kterými odstraníte různé druhy nečistot. Jak je při úklidu používat? Poradíme i přesné problémy, kterých se díky těmto prostředkům zbavíte.

K čemu jsou dobré produkty z kuchyně?

Obyčejnou kuchyňskou solí můžete nejen ochutit své pokrmy, ale bude se hodit jako čisticí prostředek například na usazeniny od kávy nebo čaje, takže ji můžete použít na mytí hrnků, sklenic nebo jiného nádobí, na kterém najdete sediment. Sůl také dezinfikuje, takže ji můžete použít místo chemických prostředků například na otírání různých povrchů.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek lze snadno vypěstovat v květináči

Dalším prostředkem je ocet. Je to produkt, který je v kuchyni neocenitelný, stejně jako v koupelně nebo při čištění kuchyně. Použít ho můžete na vodní kámen, takže s ním odvápníte konvici nebo baterii v koupelně. Ocet také působí dezinfekčně. I soda si poradí s mnoha druhy nečistot. Můžete ji použít jak na připáleniny v hrnci, tak do lednice, kde se s její pomocí zbavíte zápachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Soda by se neměla míchat s octem

Jedlá soda se používá především při pečení, rozhodně se ale neztratí také při úklidu. Kombinovat by se neměla s octem, protože pak ztrácí své cenné vlastnosti. Také citronová šťáva nebo kyselina citronová se mohou hodit při úklidu. Krásně voní a díky tomu, že se jedná o přírodní prostředek, neublížíte doma dětem ani zvířatům. Můžete s ní vyčistit například šperky nebo připálenou pánev.

Mohlo by vás zajímat:  Plísně jsou tichou zhoubou zdí i našeho zdraví. Vypořádejte se s nimi šetrně, ale účinně

Podobné účinky jako jedlá soda má také prášek na pečení. Můžete ho využít nejen při přípravě dezertů, ale také se bude hodit jako čistič. Stačí ho nasypat na vlhkou houbičku a poté s ní vyčistit například špinavé klouby v koupelně. Díky prášku do pečiva si můžete také vybělit oblečení. Všechny prostředky jsou šetrné nejen k přírodě, ale také k lidem a můžete je používat zcela bezpečně.

Zdroj: https://dengarden.com/cleaning/DIY-13-Natural-Cleaning-Products-From-Your-Pantry
Přidat na Seznam.cz