Klíčky vyraší v pohodlí domova za pár dní. Oblíbené jsou luštěniny i obilniny

Klíčky vyraší v pohodlí domova za pár dní. Oblíbené jsou luštěniny i obilniny

Klíčení semínek je v posledních letech stále populární a je skvělým způsobem, jak získat pro tělo více prospěšných látek. Při tomto procesu se uvolňují enzymy a vytvářejí nové živiny, což může mít pozitivní vliv na zdraví. A právě na jaře, kdy se příroda probouzí, je ta pravá chvíle začít s klíčením semen. Použít můžete jak obiloviny, tak i luštěniny. Mezi nejpopulárnější semena, která se často klíčí, patří malé fazolky mungo, řeřicha, ředkvičky, slunečnice, rukola, pohanka a mnoho dalších. Každé semínko má své vlastní výhody a prospěšné účinky pro zdraví, takže vybírejte podle svých preferencí a potřeb.

Mohlo by vás zajímat:  Správné větrání je klíčem ke zdravému domácímu vzduchu

Vyzkoušejte si klíčení semínek

Stačí si koupit kvalitní semena, nejlépe v biokvalitě, abyste předešli neúspěchům. Měla by být zdravá bez známek plísně a chorob. Mezi praktické pomocníky při klíčení semínek patří dále klíčicí skleněné anebo plastové misky, sítka či klíčicí keramické nádoby. Především keramické nádoby mohou být i zajímavým designovým doplňkem vaší kuchyně.

Výhonky jsou bohaté na živiny a prospěšné látky. Vyklíčená semínka také mohou pomoci zlepšit trávení a podpořit imunitní systém. Navíc nám předávají svou životodárnou energii. Ne nadarmo se jim přezdívá superpotraviny.

Mohlo by vás zajímat:  Sušení prádla v zimě nemusí být problém. Rychleji uschnout může dokonce venku
Zdroj obrázku: Freepik

Šetřete své peníze

Mimochodem, když si klíčíte semínka sami doma, můžete si být jisti, že mladé výhonky jsou čerstvé a kvalitní. Navíc lze zakoupit semena většího množství a zpracovávat je postupně, což je mnohem levnější než kupovat hotové klíčky v obchodě. A hlavně máte čerstvý přísun vitamínů, stopových prvků a minerálů vždy po ruce.

Pro vyklíčení semen využijte různé zdroje informací, jako jsou knihy, články a webové stránky, kde najdete tipy a triky, jak probouzet klíčky. Práce se semínky je snadná. Nicméně nepodceňujte sílu informace. Například semínka chia vytváří kvůli svým vlastnostem gelový povlak. Proto je vhodné nechat chia vzejít na buničité vatě anebo vlhkých papírových utěrkách.

Zdroj: https://thehouseandhomestead.com/grow-sprouts-indoors/
Přidat na Seznam.cz