Příjemná vůně osvěží každý interiér. Postačí položit pár kousků na topení a můžete se cítit skvěle

Příjemná vůně osvěží každý interiér. Postačí položit pár kousků na topení a můžete se cítit skvěle

Lidé jsou schopni dát majlant za různé osvěžovače vzduchu. I takové, které jsou plné chemie, vůbec nevoní a mají k aromatům napsaným na obalu hodně daleko. Málokdo si uvědomuje, že právě v zimě, když doma topí, žádný osvěžovač vzduchu vyloženě nepotřebují. Stačí využít topení a položit na něj to správné.

Citrusové plody

Máte doma kousek pomeranče, citronu nebo třeba grepu či limetky? Pokud ano, nakrájejte toto ovoce na kolečka a položte ho na rozpálený radiátor. Během chvíle se začnou do vzduchu uvolňovat příjemné vůně. Po usušení lze navíc ovoce skvěle využít jako dekoraci nebo třeba jako doplněk do čajů či svařeného vína.

Mohlo by vás zajímat:  Nezbytnosti, které je nutné pořídit před příchodem pejska do rodiny

Káva

Černý kofeinový nápoj je znám po celém světě. Lidé ho nepijí jenom pro chuť nebo kvůli energetické vzpruze. Ale také kvůli vůni. Pokud ji milujete, dopřejte si její vůni i doma. Stačí bavlněný sáček, do kterého nasypete buď celá kávová zrna, nebo je před tím nahrubo namelte. Sáček s kávou položte na horké topení a během chvíle ucítíte její vůni. Navíc má káva benefit v tom, že dokáže poměrně efektivně eliminovat nežádoucí pachy.

Mohlo by vás zajímat:  Po létě prospěje domovu osvěžení a pročištění vnitřního vzduchu
Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky

Pro osvěžení svého domova můžete použít i bylinky. Ty sušené však moc parády neudělají. Proto je lepší použít čerstvé. Stačí je nasekat, vložit do bavlněného sáčku a položit na topení. Kromě toho, že provoní váš byt nebo dům, je tímto způsobem i usušíte a můžete je následně využít v kuchyni. A jaké bylinky zkusit? Třeba mátu, heřmánek, meduňku nebo klidně i levanduli. Fantazii a preferencím se meze nekladou.

Koření

Koření sice skvěle dochutí a doladí jídlo, ale někdy by byla škoda, aby skončilo v pokrmech. Skvěle totiž pomůže provonět byt. Stačí ho položit právě na topení. Vzít můžete třeba kousky skořice. Hodí se ale i hřebíček. Ten buď vložte do bavlněného sáčku, nebo ho zapíchejte do kousků citrusů, které jsme doporučovali k provonění domova jako první.

Zdroj: https://www.blesserhouse.com/how-to-make-your-house-smell-good-naturally-in-16-ways/
Přidat na Seznam.cz