Zahradní trendy roku 2023: inspirace, která vás nadchne

Zahradní trendy roku 2023: inspirace, která vás nadchne

Zahradničení nepatří do doby našich babiček. Naopak! Mladí lidé si pořizují zahradu a utíkají před ruchem měst do přírody. Pokud i vy máte zahradu, udělejte z ní pohodové místo, kde se budete setkávat s rodinou a přáteli. Než si ale pozvete návštěvu, vytvořte útulná zákoutí a vybavte je zahradním nábytkem. Víme, jak na to: inspirujte se zahradními trendy pro rok 2023!

Závěsná křesla pro pohodlí na zahradě

Na instagramových profilech, v časopisech o bydlení a v obchodech s nábytkem narazíte na jeden žhavý trend roku 2023: zahradní závěsná křesla, která byla hitem v 70. letech a opět se vrací na scénu. Vdechněte zahradnímu prostoru retro atmosféru a ukotvěte na terasu zahradní závěsné křeslo. Zamilujete si ho, až si budete chtít poslechnout hudbu, odpočinout nebo číst.

Mohlo by vás zajímat:  Díky švédskému patentu orchideje znovu rozkvetou. Několik dní ve vodě květiny probudí

Kam se závěsným křeslem v zimě?

Uvažujete o koupi zahradního závěsného křesla, ale nevíte, kam s ním v zimě? Přesuňte ho do interiéru a získejte další místo k sezení. Ve vašem domově se budou vyjímat křesla z ratanu a plastu s barevným polstrováním.

 • Nemáte křeslo kde zavěsit? Kupte křeslo se stojanem. Lehce ho přesunete do jiné místnosti a v létě zpět na terasu či zahradu.
 • Děti si okamžitě oblíbí závěsná houpací křesla z pevné látky a nylonu. Výhodou je, že nezabírají moc místa.

Variabilní zahradní set nábytku s úložným prostorem

Zdroj obrázku: Canva

Hledáte pohodlný, praktický a moderní zahradní nábytek? Zvolte nábytek z odolných materiálů, který vydrží v každém počasí. Ušetřete si starosti, jak zkombinovat zahradní stůl s židlemi, rohovou lavicí, pohovkou, lehátky a slunečníkem. Hitem roku 2023 jsou zahradní sety nábytku v jednotném designu a také:

 • zahradní set nábytku z kvalitních, odolných a udržitelných materiálů
 • variabilní zahradní nábytek
 • zahradní nábytek ve světlých přírodních barvách
 • zahradní nábytek s úložným prostorem
 • zahradní nábytek z přírodního materiálu a kovu či betonu
 • barevné doplňky a svítilny (polštáře, deky, LED osvětlení, lucerny…)
Mohlo by vás zajímat:  Zima pomalu končí a zahrady se začínají probouzet. Tyhle kroky by měl udělat každý zahradník

Nejlepší zahradní trendy roku 2023

Prostor na zahradě přímo vybízí k inovaci. Rozšiřte prostor pro odpočinek a relaxaci – inspirujte se nejlepšími zahradními trendy pro rok 2023:

 • Pořiďte na zahradu venkovní saunu – ale ne ledajakou. Klasickou kabinovou saunu nahraďte sudovou saunou a vedle ní postavte káď se studenou vodou.
 • Potřebujete na zahradě úložný prostor nebo chcete vybudovat garáž? Investujte do plechové boudy s omítkou, která je nenáročná na údržbu. Na první pohled ji nerozeznáte od zděných staveb. Využijete ji jako parkovací stání i jako dílnu a kůlnu.
 • Máte velkou zahradu? Rozdělte ji na jednotlivé zóny: pro grilování, stolování, posezení, odpočinek a koutek pro děti.
 • V tomto roce vládne na zahradách a terasách skandinávský styl. Věříme, že si ho zamilujete pro jeho jednoduchost, vzdušnost a přírodní vzhled.
 • Do blízkosti zahradního grilu, krbu nebo ohniště rozestavte posezení z masivních dřevěných lavic.
Mohlo by vás zajímat:  Zimní wellness koutek vytvoří dokonalé místo pro relaxaci a načerpání energie

TIP: Vybavte odpočinkovou zónu dřevěným zahradním lehátkem pro dva. Umístěte lehátko do polostínu a kochejte se zelení.

Zdroj obrázku: Canva

Líbí se vám zahradní trendy roku 2023? Ať už si pořídíte závěsné křeslo nebo set nábytku, ručíme vám za to, že se vám moderní styl nábytku bude líbit i v dalších letech!

Přidat na Seznam.cz