O dokonale čisté kuchyni nemusíte pouze snít. Tyto jednoduché metody si oblíbíte

O dokonale čisté kuchyni nemusíte pouze snít. Tyto jednoduché metody si oblíbíte

Kuchyň je na úklid asi nejnáročnější místností. Všude se usazuje mastnota, kterou ale snadno odstraníte domácími prostředky, jako je ocet, jedlá soda nebo citronová šťáva. Čištění je levné a hlavně ekologické. Vyčistit snadno můžete nejen lednici, ale také troubu nebo rychlovarnou konvici.

Pokud chcete vyčistit ledničku, musíte vyndat všechny potraviny

Jestli se chystáte na úklid kuchyně, začněte ledničkou. Můžete si rozpustit hrst soli v několika litrech teplé vody. Namočte houbičku a použijte ji k umytí všech stěn v lednici. Pokud v ní najdete odolné skvrny, můžete na čištění použít nezředěný ocet. Skleněné police dejte do dřezu a umyjte.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí prostředky si poradí se všemi nečistotami a skvrnami

Až budete mít lednici hotovou, můžete do ní kromě potravin postavit misku s jedlou sodou, díky které lednice nebude zapáchat, protože všechny pachy absorbuje. Snadno vyčistíte také podlahu. K tomu můžete použít znovu ocet a obyčejnou vodu. Přidejte do vody na podlahu také mycí prostředek, abyste přebili octový zápach.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na dřevěné podlahy, které nemají rády vlhkost

Dřevěné podlahy můžete umýt také vodou s octem, ale dejte pozor, aby hadřík nebo samotný mop byly dobře vyždímané, protože dřevu nesvědčí velká vlhkost. Pokud jsou kuchyňské skříňky mastné od oleje a dalších potravin, můžete použít vodu s octem, mastnotu odstranit a následně nastříkat vodou s čisticím prostředkem a otřít hadříkem z mikrovlákna.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň nevědomky zveme k sobě domů, kde se ráda usadí. Vyvarujte se zásadních chyb

Digestoř bude zanešená mastnotou už po několika vařeních. Proto je dobře na odstranění usazenin použít šedé mýdlo, které nastrouhejte a rozpusťte v horké vodě. Do roztoku namočte filtry, můžete je takto nechat přes noc. Ráno je opláchněte a nechte uschnout. Dobře bude fungovat také jedlá soda, kterou smíchejte s vodou, a ponořte do směsi mřížky filtru. Tuk a mastnota se rozpustí. Jako dalšího pomocníka využijete jedlý olej, kterým vyčistíte nerezovou ocel od mastnoty a dalších nečistot.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/uk/lifestyle/cleaning/a36965751/clean-kitchen-habits/
Přidat na Seznam.cz