Jedlá soda vyčistí sedačku i od odolných skvrn

Jedlá soda vyčistí sedačku i od odolných skvrn

Čistota domácnosti je důležitá. Pořádek příznivě působí na psychiku člověka. V uklizeném bytě se lépe žije. Abyste docílili pořádku ve svém domově, je dobré, aby každá věc měla své vlastní místo. Pravidelně je třeba utírat prach a čas od času byste měli vyčistit také sedací soupravu. Máte-li doma malé děti, jistě na ní budou nejrůznější skvrny. Jak na to, abyste touto činností neztratili spoustu času?

Sedací souprava jako ústřední místo v obývacím pokoji

Obývací pokoj slouží v bytě za společenskou místnost, ve které se scházejí jednotliví členové domácnosti. Mohou zde sledovat televizi, povídat si, někde se dokonce v obývacím pokoji jí. Tím pochopitelně trpí sedací souprava, která patří k výraznému prvku v obýváku. Protože se v ní zdržuje prach a nečistoty, je nutné věnovat sedačce potřebnou péči a občas ji vyčistit. Nemusíte si ani volat speciální firmu, protože to určitě zvládnete sami.

Mohlo by vás zajímat:  7 triků, jak využít dětský pudr: poradí si se skvrnami i zvířecí srstí
Zdroj obrázku: Freepik

Základem je poctivé vysávání

Ano, i vysavačem lze sedací soupravu čistit. Je nutné z ní vysát špínu a různé drobky, které v ní ulpěly. Pomocí vysavače je možné vysát všechny záhyby a škvíry, které se na sedačce nacházejí. Překvapí vás, kolik nečistot se v nich nachází.

S jedlou sodou proti pachům i nečistotám

Jedlá soda má v domácnosti různé využití. Lze s ní péct třené moučníky, čistit nádobí a také zbavit nečistot sedací soupravu. Je proto dobré ji mít doma v zásobě ve větším množství. I kdybyste ji doma neměli, v každém obchodě s potravinami ji lze koupit. Prodává se také v drogeriích.

Mohlo by vás zajímat:  Rybenky můžeme lapit do pasti, zbavíme se jich také domácími produkty

S pomocí jedlé sody lze vyčistit špinavé čalounění sedací soupravy. Pomůže vám odstranit skvrny od kávy, čaje nebo od domácích mazlíčků. Připravíte si z ní pastu, když jedlou sodu smícháte s vodou v poměru 1 : 1. Houbičkou nebo hadříkem budete pastu nanášet na zvláště špinavá místa na sedačce. Necháte uschnout a nakonec pastu vysajete vysavačem.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/clean-upholstery-with-baking-soda/
Přidat na Seznam.cz