Česnekový odvar probudí orchideje ze spánku. Již brzy se můžete těšit na nové květy

Česnekový odvar probudí orchideje ze spánku. Již brzy se můžete těšit na nové květy

Orchideje jsou jedním z nejoblíbenějších druhů rostlin v květináčích. Nejen že vypadají úchvatně, když jsou jejich stonky posety kaskádami originálních květů, ale obvykle jsou i poměrně bezproblémové při pěstování. Bohužel ne všem hezky kvetou a dělají radost. Co může být na vině? Někdy stačí jen drobná změna a orchidej získá znovu sílu a krásu. A možná byste nečekali, že tajný lék pro zdraví orchidejí je česnek. Jak jej využít v péči o orchideje? Pojďte to zjistit!

Proč orchidej nekvete?

Orchidej bez květů nevypadá zdaleka tak pěkně. Její kvetení samozřejmě není věčné a po pár měsících shodí své okvětní lístky a přejde do klidového stavu. Jak dlouho to trvá? Vše závisí na druhu orchideje, ale ne méně než několik týdnů, i když to často může být i několik měsíců. Bohužel někdy je rostlina bez květů i několik let. Proč orchidej nekvete? To může záviset na mnoha faktorech: nesprávném umístění, příliš nízké vlhkosti nebo napadení houbovými chorobami. Pokud jí nesplníme minimální podmínky k životu, můžeme si být jisti, že ačkoliv bude mít orchidej krásně zelené listy, nikdy nevytvoří nová poupata.

Mohlo by vás zajímat:  Září je ideálním měsícem pro výsadbu řady zahradních rostlin
Zdroj obrázku: Freepik

Jak využít česnek?

Orchidej jako intenzivně kvetoucí rostlina potřebuje pro správný růst hodně živin. Samozřejmě můžete sáhnout po přípravcích dostupných v obchodech, ale daleko lepší může být česnek. Česnek obsahuje velmi silně vonící sloučeninu allicin, který má antibakteriální vlastnosti, proto lze tuto zeleninu bez obav zařadit do skupiny tzv. přírodních antibiotik. Česnek je také zdrojem mnoha cenných minerálů: obsahuje hodně draslíku, hořčíku, mědi, železa, chrómu, selenu, kobaltu a vápníku. Pokud orchidej nekvete, může jí k opětovnému kvetení pomoci domácí česnekový odvar. Jak ho připravit? Stačí uvařit a vychladit litr vody, prolisovat tři stroužky česneku, promíchat ingredience a nalít do misky, zašroubovat a nechat minimálně den odležet. Takový odvar lze s úspěchem použít k zalévání rostlin.

Zdroj: https://houseplantspro.com/garlic-water-for-orchids/
Přidat na Seznam.cz