Towels 1615475 1920

I po několika vypráních mohou být ručníky krásně měkké, svěřte je domácím prostředkům

Měkké a nadýchané ručníky jsou snem snad každé ženy. Většinou jsou takové při nákupu, ještě než je hodíte do pračky. Aviváž není nejlepším řešením, protože uzavírá vlákna. Jestli nechcete používat chemické prostředky z drogerií, můžete si je vyrobit sami doma. 

Při výrobě domácích prostředků myslete na životní prostředí

Samozřejmě si v obchodě můžete zakoupit prostředky na mytí nádobí, prací prášky i přípravky na úklid. Pokud ale máte rádi přírodu a chcete jí ulevit, vyrobte si všechny prostředky doma. Pro tuto možnost se v posledních letech rozhoduje stále více lidí. Ušetří nejen čas strávený v obchodě, ale také peníze. Navíc se výrobky mohou stát zajímavým dárkem.

Mohlo by vás zajímat:  Vyžeňte zápach z koupelny pomocí vonných přírodních prostředků, které skutečně fungují
Zdroj obrázku: Pixabay.com

K obnovení měkkosti starých ručníků vám postačí jednoduchý trik s octem a jedlou sodou. Nalijte do komory na prášek sklenici octa, aviváž nahraďte polovinou sklenice jedlé sody a poté zapněte pračku. Před praním je možné namočit ručníky do misky naplněné vodou, octem a sodou. 

O ručníky se starejte hned od počátku

Vyrobit si můžete také domácí aviváž. Smíchejte sklenici teplé vody, 2 lžíce kyseliny citronové a několik kapek oblíbeného vonného oleje. Na jedno praní by měly stačit dvě polévkové lžíce výsledné směsi.

Mohlo by vás zajímat:  Inkoustové skvrny patří k nejodolnějším, s našimi vychytávkami svůj boj ale prohrají
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud chcete, aby vám ručníky vydržely co nejdéle měkké a nadýchané, starejte se o ně od první chvíle. Vyvarujte se žehlení horkou žehličkou a také je nedávejte uschnout na radiátor. Nepřehánějte to s pracím práškem a také je nevystavujte přímému slunci, které může poškodit vlákna a ručníky budou tvrdé. Do bubnu pračky nedávejte velké množství prádla, aby se správně vypralo. Že máte pračku na osm kilogramů prádla, neznamená, že se vám tam takové množství vejde. Při praní by prádlo mělo mít dost místa kolem sebe, hlavně při máchání a ždímání. Při velkém množství se prací prášek nedostane z vláken a může v nich ulpět.

Přidat na Seznam.cz