nature-animals

Holubům v přístupu na balkon zabrání síť, odradí je vizuální i pachové plašiče

Holubi, oblíbení ptáci mezi dětmi, mohou být zdrojem radosti a zábavy. Nicméně pro některé z nás mohou představovat nepříjemnost, zejména když se pravidelně shromažďují na našem balkóně. Kromě nechutného trusu, který mohou zanechat na terase či balkóně, holubi také představují riziko přenosu nemocí. Zbavit se těchto ptáků je však náročný úkol, ale naštěstí existuje několik způsobů, jak s tímto problémem efektivně bojovat.

Sítě a hroty

Pokud hledáte praktické řešení, nejefektivnější možností je instalovat síť na balkón. Tímto způsobem zamezíte holubům v přístupu. Dokonce i v případě, že si již vytvořili hnízdo a ještě nekladli vajíčka, je vhodné pořídit si síť. Tím jim znemožníte přístup k hnízdu a donutíte je hledat jiné místo pro jejich domov. Dalším účinným opatřením proti holubům jsou hroty. Je důležité, aby hroty byly opatřeny silikonovými nebo pryžovými krytkami nebo aby byly tupé, aby ptákům nezpůsobily zranění.

Zdroj obrázku: Freepik

Dekorace

Pokud nechcete nebo nemůžete nainstalovat síť na balkón, můžete vyzkoušet nalepit na okna obrys dravce. Holubi mají odlišný zrak a obtížně rozeznají nálepku od skutečného dravce. Tato jednoduchá a nenákladná metoda vytváří iluzi nebezpečí a často odrazuje holuby od přistání na balkóně. Další možností je použití různých dekorací na balkóně. Například dětské větrníky, zavěšená stará CD nebo igelitové sáčky, které se větrem hýbou a šustí, dokážou holuby odradit svým nepředvídatelným pohybem a zvukem.

Mohlo by vás zajímat:  Na usazenou mastnotu v kuchyni vyzkoušejte domácí čisticí prostředky, výsledek vás ohromí

Vůně, které holuby odpuzují

Pokud se holubi již usadili na balkóně a nevíte, co dál, zkuste využít odpudivých vůní. Holubi mají citlivý čich a existuje několik pachů, které jim vadí. Například zápach naftalínu dokáže holuby odpudit a zabránit dalšímu hnízdění v okolí balkónu. Můžete umístit naftalínové koule nebo látky s tímto charakteristickým zápachem na strategická místa. Je však důležité mít na paměti, že vůně by neměla být příliš silná a neměla by mít negativní vliv na zdraví nebo pohodlí.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons
Přidat na Seznam.cz