Money 2696229 1920

Hledání nejvýhodnější hypotéky usnadní online srovnávače. Osobní kontakt ale nepodceňte

Mnoho lidí touží bydlet ve vlastním. Investice do bydlení se většinou vyplatí, protože své draze vydělané peníze nesypete do rukávu majitelům nemovitostí, ale splácíte svoje bydlení, které jednou bude plně vaše a bez závazků. Vybrat ale správnou hypotéku je zcela klíčové. Jak na to, abyste neprohloupili?

Využijte možnost online srovnání

Při rozhodování hrají roli i desetiny procenta. Z dlouhodobého hlediska se vám pak hypotéka může o statisíce prodražit, nebo je naopak ušetříte. Vyplatí se tedy pečlivě hledat a srovnávat různé nabídky a možnosti. K tomu vám asi nejvíce pomůže právě online srovnávač nebo podobný nástroj, který vám umožňuje rychle a efektivně srovnávat nabídky bankovních společností. Dívejte se zejména na hodnoty RPSN, což je roční procentuální součet nákladů na úvěr. Tak nejlépe poznáte, která z nabízených hypoték je skutečně výhodná, a kde vás jen tahají za nos.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřit na provozu mrazáku dokáže každý. Trik s novinami zabere jen pár minut

Osobní kontakt napoví víc

Online srovnání může posloužit jako prvotní síto, které vám pomůže vybrat třeba tři nejvýhodnější nabídky. Druhým krokem by ale rozhodně měla být osobní komunikace o vašich možnostech a situaci s pracovníky banky. Uvědomte si, že s těmito lidmi budete jednat o velice složitých záležitostech, ve kterých se točí obrovské peníze, takže se ujistěte, že pracovníci působí důvěryhodně, přívětivě, ochotně reagují na vaše dotazy a mají prozákaznický přístup. V případě problémů máte jistotu, že s vámi bude alespoň někdo slušně jednat.

Mohlo by vás zajímat:  Díky osobnímu účtu máme všechny finance pod kontrolou. Dnešní trh nabízí mnoho variant
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Informace ověřujte

To, co zjistíte na internetu, pro vás jistě bude užitečné, ale všechny informace si raději dvakrát ověřte. Nabídka na internetu může být nějak časově omezená nebo obsahovat další podmínky, které mohou mít na konečnou cenu hypotéky zásadní vliv. Dokud nemáte vše černé na bílém ve smlouvě, nelze to považovat za bernou minci. A samozřejmě není třeba připomínat, že všechny smlouvy je nezbytné si pečlivě přečíst a pochopit, co říkají.

Přidat na Seznam.cz