Voda

Hledám a nacházím díky proutkům

Ačkoliv si to mnozí lidé vůbec neuvědomují, voda je opravdu neuvěřitelně důležitá a její zásoby nejsou nekonečné. Každopádně je mnoho lidí, zejména těch, kteří žijí na vesnici, kteří chtějí jistotu, že vodu mít budou, a proto si nechávají kopat studny. Avšak nejprve je důležité najít vodu, respektive její pramen.

Jak se hledá voda?

Najít vodu není nic jednoduchého. Navíc doposud neexistuje mnoho způsobů, jak získáte informace o tom, kde se pramen vody nachází. Teprve nedávno byl sestrojen stroj, avšak ten se nedostane ke každému, takže nepočítejte s tím, že by do vaší vesnice mohl tento unikát dojít. A kdyby se vám to náhodou opravdu povedlo, což by musel být téměř zázrak, tak by to stálo opravdové jmění. A tak nezbývá nic jiného, než si objednat člověka, který vám vodu nalezne pomocí proutků. Tento způsob je znám od šestnáctého století a od té doby je opravdu hojně využíván, právě proto, že náhrada těchto lidí přístroji je opravdu složitá.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřit se dá chytře a začít můžete rovnou v kuchyni. I malé změny hodně znamenají

Procházka po okolí

Pokud se rozhodnete, že na svém pozemku budete chtít vykopat studnu, tak vás nejprve čeká pořádná procházka po celém pozemku a možná i po okolí, protože aby tak zvaný proutkař našel vodu, musí se projít po pozemku a podle toho, co mu proutky říkají najít i cestu daného proudu. Protože se někdy může stát, že se kříží více pramenů anebo také to, že daný pramen již někdo využívá ve své studně, takže jej nemůžete nabourat, protože by bylo málo vody i ve studně momentální, ale také v té potencionální. A pokud nebudete mít štěstí, může se stát, že se opravdu hodně projdete a vůbec nemusíte na vodu natrefit. V některých případech se také stává, že pramen neprochází přes váš pozemek, ale třeba u sousedů, což může být někdy nepříjemné.

Jak kouzlo proutku funguje?

Odborníci tedy proutkaři říkají, že člověk musí mít jistý dar. Je to něco jako víra a talent dohromady, protože tito lidé cítí energii daného pramenu a díky proutkům mohou s ní komunikovat. Je mnoho proutkařů a každý má trochu odlišnou metodu. Avšak princip je stále stejný. Když proutkaři proutek řekne, že nalezl pramen, tak se na chvíli pozastaví, aby zjistil, o jak silný pramen se jedná. Nejprve zjišťuje, jak hluboko je nutno kopat a poté, o jak silný pramen jde. Vezme proutky a ptá se a podle toho, jak proutky jdou, zjistí odpověď. Někomu to může opravdu připadat absurdní, avšak když nemáte jinou možnost, jste rádi i za tohle.

Mohlo by vás zajímat:  Zima pomalu končí a zahrady se začínají probouzet. Tyhle kroky by měl udělat každý zahradník

Jakou mám jistotu, že zde voda bude?

Vzhledem k tomu, že neexistuje mnoho dalších možností, jak zjistit, zda se voda na místě opravdu nachází, nezbývá nic jiného, než spoléhat na člověka s proutky. Avšak tito lidé mají za sebou mnoho úspěchů, většinou se jedná o starší lidi, kteří mají zkušenosti a opravdu poznají, zda vodu budete mít či nikoliv. Avšak stále jsou to jen lidé, takže se může stát, že se mohou splést anebo odhalí třeba pramen, který už je vyschlý. Ovšem většinou v těchto situacích vám nabídnou další hledání na menší poplatek.

Vodu potřebujeme každý den. A vytváření studní je opravdu rozumné rozhodnutí, a tak si pozvete proutkaře a odhalte ten svůj pramen.

Přidat na Seznam.cz