Drahou kosmetiku strčí do kapsy obyčejný olej. Místo do kuchyně patří do koupelny

Olivový olej, někdy také nazýván tekuté zlato, je opravdovým pomocníkem v péči o naši pleť. Pravidelně ho zařazujeme do přípravy jídel v kuchyni, ale víte, že může být i užitečným pomocníkem v péči o vaši pokožku?

Vlastnosti olivového oleje

Má nenahraditelné složení. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitamín D, K, E a retinol. Nejvýznamnější v péči o pleť je vitamín E, také nazývaný vitamínem mládí. Kombinace těchto účinných látek zpevňuje pokožku a vytváří na ní ochrannou vrstvu. Díky tomu brání ztrátě pružnosti a působí proti stárnutí.

Pomůže i s odstraněním make-upu

Může vám pomoct i při večerním odličování. Dokonale odstraní make-up i další nečistoty. Pokud používáte voděodolnou řasenku, i tam si snadno poradí. Stačí nanést na vatový tampon trochu olivového oleje a vetřít do řas. Na rozdíl od některých přípravků běžně dostupných v drogerii nenarušuje ochrannou bariéru pleti.

Zdroj obrázku: Freepik

Co ještě dokáže?

Pokud jsou na vás běžné krémy a kosmetické přípravky na pleť příliš těžké a máte obavy, že vám ucpou póry, můžete nahradit denní a noční krémy olivovým olejem. Pomůže vám vyrovnat tón pleti, zpevní ji, dokáže zpomalit proces vzniku vrásek a stávající vrásky vyhladit. Nezapomeňte ho nanést také na krk a dekolt, na které se často zapomíná, a přesto jsou to místa, kde můžeme snadno vidět první známky stárnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Čas se dá využít i příjemněji než stát hodiny u plotny. Šikovné triky vaření urychlí

Jak využít olivový olej při opalování?

Olivový olej se vyplatí přibalit i na dovolenou, obzvlášť do tepla. Pokud po opalování namažete pokožku olivovým olejem, pomůže vám zklidnit případné podráždění a navíc pleti dodá zlatavý odstín.

Funguje i na suchou pokožku

Olivový olej dokáže pomoct i v případě, že vás trápí suchá pokožka na rukou. Stává se to často v zimě kvůli nepříznivému vlivu počasí a také po použití dezinfekčních a čisticích prostředků. V takovém případě si můžete připravit regenerační obklad. Stačí rozehřát pár kapek olivového oleje a smíchat se žloutkem. Naneste směs na ruce, pak si nasaďte bavlněné rukavice a nechte dvacet minut působit. Poté opláchněte a natřete ruce klasickým krémem na ruce. Ruce budou krásně hladké a vyživené.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/olive-oil-skin-benefits-5095861
Přidat na Seznam.cz