Drahou kosmetiku strčí do kapsy obyčejný olej. Místo do kuchyně patří do koupelny

Drahou kosmetiku strčí do kapsy obyčejný olej. Místo do kuchyně patří do koupelny

Olivový olej, někdy také nazýván tekuté zlato, je opravdovým pomocníkem v péči o naši pleť. Pravidelně ho zařazujeme do přípravy jídel v kuchyni, ale víte, že může být i užitečným pomocníkem v péči o vaši pokožku?

Vlastnosti olivového oleje

Má nenahraditelné složení. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitamín D, K, E a retinol. Nejvýznamnější v péči o pleť je vitamín E, také nazývaný vitamínem mládí. Kombinace těchto účinných látek zpevňuje pokožku a vytváří na ní ochrannou vrstvu. Díky tomu brání ztrátě pružnosti a působí proti stárnutí.

Mohlo by vás zajímat:  S několika triky se vývar vždy podaří. Polévky i omáčky získají dokonalou chuť

Pomůže i s odstraněním make-upu

Může vám pomoct i při večerním odličování. Dokonale odstraní make-up i další nečistoty. Pokud používáte voděodolnou řasenku, i tam si snadno poradí. Stačí nanést na vatový tampon trochu olivového oleje a vetřít do řas. Na rozdíl od některých přípravků běžně dostupných v drogerii nenarušuje ochrannou bariéru pleti.

Zdroj obrázku: Freepik

Co ještě dokáže?

Pokud jsou na vás běžné krémy a kosmetické přípravky na pleť příliš těžké a máte obavy, že vám ucpou póry, můžete nahradit denní a noční krémy olivovým olejem. Pomůže vám vyrovnat tón pleti, zpevní ji, dokáže zpomalit proces vzniku vrásek a stávající vrásky vyhladit. Nezapomeňte ho nanést také na krk a dekolt, na které se často zapomíná, a přesto jsou to místa, kde můžeme snadno vidět první známky stárnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Díky jediné surovině porostou orchideje jako o závod a všechny okouzlí bohatými květy

Jak využít olivový olej při opalování?

Olivový olej se vyplatí přibalit i na dovolenou, obzvlášť do tepla. Pokud po opalování namažete pokožku olivovým olejem, pomůže vám zklidnit případné podráždění a navíc pleti dodá zlatavý odstín.

Funguje i na suchou pokožku

Olivový olej dokáže pomoct i v případě, že vás trápí suchá pokožka na rukou. Stává se to často v zimě kvůli nepříznivému vlivu počasí a také po použití dezinfekčních a čisticích prostředků. V takovém případě si můžete připravit regenerační obklad. Stačí rozehřát pár kapek olivového oleje a smíchat se žloutkem. Naneste směs na ruce, pak si nasaďte bavlněné rukavice a nechte dvacet minut působit. Poté opláchněte a natřete ruce klasickým krémem na ruce. Ruce budou krásně hladké a vyživené.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/olive-oil-skin-benefits-5095861
Přidat na Seznam.cz