Dokonale čisté zuby bez námahy: po vyzkoušení elektrického kartáčku se už k tomu klasickému nevrátíte

Dokonale čisté zuby bez námahy: po vyzkoušení elektrického kartáčku se už k tomu klasickému nevrátíte

Čistíte si zuby klasickým, nebo elektrickým kartáčkem? Stojí za úvahu pořízení elektrického, nebo obyčejný stačí? Zuby si čistíme každý den, proto je potřeba věnovat výběru zubního kartáčku náležitou pozornost.

Elektrický kartáček je důkladnější

V první řadě se pro vás stane čištění zubů příjemnější. Většinu práce udělá elektrický kartáček za vás! Na rozdíl od mechanického čištění nevyžaduje čištění elektrickým zubním kartáčkem žádnou námahu. Navíc zuby vyčistí mnohem důkladněji a setře i plak, který byste při běžném čištění zubů mohli vynechat.

Mohlo by vás zajímat:  Se správným postupem zvládne vymalovat byt každý

Co všechno umí elektrický kartáček?

Udělá i desítky tisíc pohybů za minutu. To byste s běžným kartáčkem jistě nezvládli. Dokáže důkladně vyčistit i mezizubní prostory, aniž by způsobil krvácení. Tím snižuje riziko zubního kazu a dokáže zlepšit zdraví dásní. Navíc mívá zabudovaný časovač. Uživatel přesně ví, kdy uplynou doporučované dvě minuty. Některé elektrické zubní kartáčky mají i speciální režimy na šetrné čištění nebo čištění jazyka.

Zdroj obrázku: Freepik

Je vhodný i pro děti?

Ano, existují i speciální elektrické kartáčky, které mají hlavici vyvinutou pro rostoucí dětské zoubky. Aby děti čištění zubů bavilo, můžete kartáček pomocí Bluetooth spárovat s mobilním telefonem a stáhnout speciální aplikaci. V aplikaci najdete hru, která bude děti motivovat k čištění zubů a odměňovat za pokrok. Čištění zubů je díky tomu bude bavit.

Mohlo by vás zajímat:  Při dodržení několika pravidel orchideje pokvetou a dobře porostou

Příslušenství

K elektrickým kartáčkům je potřeba zakoupit vyměnitelné hroty. Cena se může lišit podle typu hrotů, počtu hrotů v balení a struktuře. Díky speciální konstrukci se kartáček dostane úplně všude a pomůže vám dokonale vyčistit zuby. Další součástí příslušenství bývá nabíječka. Některé elektrické zubní kartáčky mají drátovou nabíječku, ale jiné disponují i powerbankou v podobě pouzdra na kartáček, což je velmi praktické na cesty.

Zdroj: https://panatelladental.com/blog/the-proper-way-to-use-an-electric-toothbrush
Přidat na Seznam.cz