Domácí tablety do myčky jsou ekologické, levné a všestranné

Domácí tablety do myčky jsou ekologické, levné a všestranné

Tablety do myčky jsou poměrně drahá záležitost. Přitom se nejedná o nic tak převratného a jejich domácí variantu zvládnete snadno vytvořit z ingrediencí v kuchyni. Nejlepší na tom je, že tyto domácí tablety jsou univerzální čisticí prostředek, a můžete je tak použít na úklid celé domácnosti. S jejich přípravou si navíc poradí úplně každý.

Jak podomácku vyrobené tablety využít

I když je tento přípravek pojmenován jako tableta do myčky, nemusíte se ho bát použít skoro na cokoli. Přírodní ingredience jsou totiž poměrně všestranné.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach v lednici a mrazáku zredukuje pravidelný úklid a přírodní pohlcovače pachů

Pokud chcete tabletou čistit, ale chcete, aby byl přípravek koncentrovanější, nerozpouštějte ji ve vodě. Místo toho vystřihněte díru z boku do klasické houbičky na nádobí. Do tohoto otvoru pak tabletu vložte. Přípravek se vám pak bude do houbičky rovnoměrně uvolňovat dle potřeby. Tímto způsobem můžete vyčistit například sprchový kout.

Zdroj obrázku: Freepik

Tablety se hodí i na čištění odolnější špíny. Pokud chcete umýt troubu, zapněte ji na sto stupňů a tabletu nechte uvnitř s trochou vody asi půl hodiny. Mastnota a špína pak povolí a troubu stačí už jen otřít, aby vypadala jako nová.

Mohlo by vás zajímat:  Brusinka se může stát skutečnou ozdobou zahrady. Skvěle vynikne s jinými rostlinami

Nic vám nebrání domácí tabletu použít i při praní. Ideální je ji použít na ubrusy či záclony. Tabletu můžete vhodit přímo do bubnu nebo prádlo namočte do mísy s vodou, ve které tabletu rozpustíte.

A jak tabletu vytvořit?

Na výrobu tohoto prostředku budete potřebovat dva hrnky jedlé sody a kyseliny citronové, hrnek soli a hrnek vody. První a nejtěžší částí je přeměnit sodu jedlou na sodu kalcinovanou. To uděláte tak, že ji necháte hodinu péct při dvou stech stupních. Po vychladnutí všechny sypké části receptu smíchejte a začněte zalévat vodou. Tu ale přidávejte postupně, jelikož směs bude pěnit. Nakonec napěchujte směs do formiček na led a nechte asi 30 minut tuhnout. Výtvor pak můžete hezky zabalit a použít i jako dárek.

Zdroj: https://www.popsci.com/story/diy/make-diy-dishwasher-detergent-tablets/
Přidat na Seznam.cz