Vaječné skořápky najdou skvělé využití. Dokonale vybělí záclony, které budou jako nové

Existuje mnoho praktických, ekologických a extrémně levných způsobů, kterými můžete rozzářit svůj domov, vyprat své oblečení, nebo dokonce vybělit záclony. Vaječné skořápky jsou nejlepší možností pro bělení záclon. Tato metoda je prakticky zadarmo, ekologická, a přitom nijak záclony nepoškodí. U bělicích prostředků riskujete, že látku poškodí nebo na ní zůstanou skvrny.

Mezi ženami v domácnosti se pochopitelně dědí a rozšiřují i další domácí způsoby, jak dokonale vybělit záclony pomocí přírodních surovin, za které nedáte téměř žádné peníze, a přitom skvěle fungují. Skořápky jsou jen jednou z mnoha možností, které můžete využít. Máte-li domácí vajíčka, nebude vás to skutečně stát ani korunu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak na to?

V první řadě si schovejte skořápky z 6 vajec a vysušte je. Až budou dokonale suché, můžete je vložit do hustého bavlněného nebo lněného sáčku. Vršek pevně svažte, aby se skořápky nedostaly ven ze sáčku a nelepily se na látku. Nyní je již postup extrémně jednoduchý a prakticky stejný jako obvykle, když bělíte záclony.

Vložte naplněný sáček s vaječnými skořápkami do pračky spolu s čisticím prostředkem na bílé prádlo a zapněte na program, který je určen přímo na záclony, anebo na jemné prádlo. Vyperte je, nechte usušit a uvidíte, jak budou úžasně a zářivě bílé. Přitom vás to nebude stát vůbec nic, kromě malé chvilky vašeho času.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší parťák do ložnice: tchynin jazyk pomůže lépe usnout, na oplátku mu stačí málo
Zdroj obrázku: Pixabay

Další šikovné metody

Hodně špinavé záclony byste měli přes noc namočit do vody, ve které rozpustíte větší hrst soli. Následující den je vyperte v pračce. Pokud chcete, aby byly skutečně sněhobílé, přidejte do pracího prostředku jeden balíček prášku do pečiva. Uvidíte, že budou nádherně bílé a budou také krásně vonět čistotou. Někdo také používá inkoust. Zdá se to nesmyslné, ale říká se, že když přidáte do posledního máchání pár kapek inkoustu, záclony budou vypadat jako nové.

Zdroj: https://lifehacker.com/whiten-laundry-with-egg-shells-1603108559
Přidat na Seznam.cz