kitchen-sink

Proti zápachu ve dřezu pomůže důkladné pročištění odpadu

Ať je kuchyně sebečistější, občas se může stát, že stejně nebude vonět zrovna nejlépe. V tomto případě je dobré se zaměřit na odpadkový koš a odpad kuchyňského dřezu. Právě tato místa jsou nejproblematičtější, co se zápachu týče. Důvodů pro páchnoucí odpad je mnoho. Některé z nich i spolu s jejich řešeními probereme právě v dnešním článku.

Co zápach odpadu nejčastěji způsobuje

Odpad kuchyňského dřezu je poměrně frekventované místo. Není tak divu, že má tendenci se zanášet. Nejčastějšími důvody zápachu bývají zbytky jídla. Právě ty se často ukládají v zákrutech trubek a rozkládají se tam. Dále může být odér způsoben i mastnotou a dalšími nečistotami. Pomáhat nemusí ani nahromaděný vodní kámen, který poskytuje ideální prostředí pro množení bakterií, které také zapáchají.

Mohlo by vás zajímat:  Chybně jsem koupila síť proti hmyzu. Obchod ji nevzal zpět, tak mám doma předražený sušák na ovoce
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zápachem bojovat

Pokud si podobného problému všimnete, nemusíte zoufat. Ve většině případů má několik poměrně snadných řešení. Jedním z nich je prolití odpadu běžnou horkou vodou. Tato metoda může spláchnout zbytky či nečistoty, které jsou v potrubí zaseklé. Stejně tak zabije velké množství bakterií. Při větším znečištění můžete použít jedlou sodu, kterou je třeba také zalít horkou vodou. Další možností je použití octa. Ten do odpadu nalijte a nechte nějakou dobu působit.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek podpoří orchideje ve zdravém růstu a bohatém kvetení

Pokud ani jedna z možností nepomohla, je třeba vyčistit trubky manuálně. Není to ale zdaleka tak těžké, jak se zdá. Stačí dát pod sifon kyblík a ten zpod umyvadla vymontovat a vyčistit.

Prevence především

Jako u všeho je i zde nejdůležitější prevence. Pokud nechcete, aby se tento problém opakoval, nevhazujte do odpadu zbytky jídla. Pokud s tím máte problém, pořiďte si sítko, které zbytky zachytí. Také byste do odpadu neměli lít omastek a další podobné nečistoty. Zkrátka pamatujte na to, že dřez není odpadkový koš, nebo si zvykněte na častější údržbu.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/get-rid-of-kitchen-sink-smells-36619998
Přidat na Seznam.cz