Domácí osvěžovač vzduchu zútulní interiér a naplní ho vůní přesně podle představ

Domácí osvěžovač vzduchu zútulní interiér a naplní ho vůní přesně podle představ

Máte rádi svěží a příjemnou vůni domova? Zamysleli jste se, na kolik vás vyjde neustálé nakupování vonných svíček, difuzérů a různých rozprašovačů? Vůně může ovlivnit náladu, pracovní výkonnost i zdraví. Šetrnější alternativou, a to jak k vaší peněžence, tak i vašemu zdraví, je výroba vlastního ekologického osvěžovače. Výrobu zvládne každý, i ten, kdo je méně manuálně zručný.

Osvěžovač vzduchu ve skle

Do skleničky, ideální je od džemu nebo přesnídávky, nasypte prášek do pečiva a přidejte 9–‍‍12 kapek esenciálního oleje podle vlastního výběru. Je lepší začít s menším množstvím a přidávat, pokud se vám bude zdát, že osvěžovač má slabší intenzitu. Poté skleničku přikryjte ubrouskem, který následně připevníte gumičkou. Do ubrousku udělejte větší dírky silnou jehlou. Směs pak protřepejte a máte hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Lustr je třešinkou každého interiéru. Dokáže dodat kouzlo i opticky zvětšit prostor
Zdroj obrázku: Freepik

Svěží vůně v rozprašovači

Rychlý osvěžovač, který zvládne každý a lze snadno obměnit jeho vůni. Vše spočívá ve smíchání 1/2 sklenice vody se šťávou z citronu nebo limetky. Množství šťávy z čerstvého citrusu záleží na tom, jak silné chcete aroma. Vychladlou směs přelijte do rozprašovače. Jen dejte pozor, že směs bude na začátku pěnit. Další variantou je povaření jednoho na plátky nakrájeného citronu, limetky nebo pomeranče s kořením, které máte rádi, ať už je to celá skořice, hřebíček, nebo jiný druh. Všechny ingredience zalijte litrem vody a nechte přibližně hodinu bublat na sporáku. Po vychladnutí přelijte do rozprašovače.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré používání spotřebičů sníží účty za elektřinu

Olejový osvěžovač interiéru

Do užší skleničky nalijte 100 až 150 ml oleje bez aroma, ideální je dětský, a do toho cca 10–‍12 kapek esenciálního oleje. Do skleničky vložte špejle a upravte je tak, aby polovina vyčnívala ven. Pokud osvěžovač přestane působit, stačí opět přidat několik kapek esenciálního oleje. Takto ho lze používat prakticky stále, nebo případně obměnit za jiný druh vonné esence.

Zdroj: https://www.thespruce.com/green-diy-air-fresheners-1706905
Přidat na Seznam.cz