Domácí maliny jsou k nezaplacení. K velkým šťavnatým plodům pomůže správné hnojivo

Maliny patří mezi keře, které jsou velmi oblíbené nejen na našich zahradách. Patří mezi ovoce, které roste také v lesích. Maliny jsou plné antioxidantů, které dodají našemu tělu spoustu živin, navíc posílí imunitu. Pěstování malin je velmi jednoduché, plody se pak hodí i do dezertů, vyrobit z nich můžete zavařeniny nebo marmelády.

Jak vypadá maliník a jak ho pěstovat?

Maliny vydrží v zemi mnoho let. Jestli budete o keř pečovat, odmění se vám nejen velkým množstvím plodů. Jak můžete maliny hnojit a jak se celkově o maliník starat? Maliny z vlastní zahrádky mohou být opravdu chutnými plody, které vám bude každý závidět. Jak ale docílit toho, aby maliník plodil? Potřebujete nejen kvalitní a úrodnou půdu, ale také vhodné místo, kde se keři bude dařit.

Rostlinu můžete mít na plném slunci, ale v takovém případě si musíte dát pozor, aby neuschla, proto je potřeba vydatná zálivka. Maliníku ale nevadí ani polostinná místa, která budou chráněná před větrem. Půda by měla být úrodná, propustná a mít kyselé pH. Maliny můžete hnojit dusíkatými nebo hořčičnými hnojivy. Právě nedostatky těchto látek se na rostlině mohou projevit velmi rychle.

Mohlo by vás zajímat:  Nechat válet staré noviny na zahradě může rostlinám překvapivě prospět. Užitek budou mít po celý rok
Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete maliny hnojit?

Kompostem si můžete zajistit, že maliníky porostou mnoho let. Je to sice vyšší investice, ale rozhodně se vyplatí, protože domácím plodům se ty kupované nevyrovnají. Přírodní hnojiva budou nejvhodnější, proto je potřeba je maliníku dodávat pravidelně. Jestli máte starší keře, je potřeba jim dodat dusík hned s příchodem jara. Můžete si koupit již hotové přípravky. Druhá dávka hnojiva by měla být v červnu, ta poslední pak na přelomu srpna a září.

Maliny ocení hnojivo z banánových slupek, které obsahují nejen dusík a draslík, ale také hořčík. Pro maliny je důležité mulčování, díky kterému budou kořeny izolovány od nepříznivých povětrnostních vlivů. Mulč můžete vyrobit z mnoha materiálů, například pilin, borové kůry nebo zkompostovaného listí.

Zdroj: https://www.homefortheharvest.com/raspberry-fertilizer/
Přidat na Seznam.cz