Ubrus vyžaduje během praní speciální péči. Skvrny zmizí a bude stále jako nový

Ubrus vyžaduje během praní speciální péči. Skvrny zmizí a bude stále jako nový

Čistý a lesklý ubrus je vizitkou každého domu, takže je dobré věnovat mu pozornost, a to hlavně během oslav nebo svátků. Olejové skvrny nebo skvrny z jídla se mnohdy nedají řádně odstranit ani pomocí praní. Kromě toho je velmi snadné poškodit látku, ze které je ubrus vyroben, použijeme-li příliš silné prostředky na čištění.

Správné praní

Před praním musíme číst doporučení výrobce, která se obvykle nacházejí na štítku. Díky tomu zjistíme mimo jiné, jakou maximální teplotu ubrus snese, zda je praní v pračce bezpečné, ale najdeme také informace o sušení nebo žehlení. Pokud však z nějakého důvodu nedokážeme přečíst pokyny výrobce, lněný ubrus je nejbezpečnější prát při 60 °C.

Mohlo by vás zajímat:  Se sraženým oblečením se loučit nemusíte. Jednoduchý trik mu navrátí původní velikost

Dobrým řešením pro tento typ látky je praní v rukou, ale pokud je ubrus silně znečištěný, můžeme použít pračku. Nezapomeňte si však vybrat program určený pro jemné textilie, díky čemuž snížíte riziko poškození ubrusu během praní. Chemickým silným detergentům a bělidlům byste se měli vyhnout. Po vyprání je vhodné nechat ubrus volně uschnout zavěšením.

Zdroj obrázku: Freepik

Praní polyesterového ubrusu

Polyesterové ubrusy jsou velmi často vybírány pro svou praktičnost. Tkanina, ze které jsou vyrobeny, neabsorbuje skvrny a usnadňuje udržování takového ubrusu v čistotě. Pokud chcete udržet vlastnosti polyesterového ubrusu a jeho odolnost vůči skvrnám, měli byste vědět, jak ho správně prát. Nejprve se vzdejte přidávání silných detergentů a změkčovací kapaliny.

Mohlo by vás zajímat:  Hliníková fólie vrátí lesk matným příborům

Ty ničí strukturu tkaniny. Ubrus vyrobený z polyesteru pereme při maximální teplotě 40 stupňů Celsia a je potřebné vyhnout se ždímání. Polyesterové ubrusy je nejlepší žehlit při 110 °C, nejprve vyzkoušejte žehlení na spodní straně látky. Pokud se látka začne chytat k žehličce, je vhodné ji jemně navlhčit vodou nebo snížit teplotu žehličky.

Zdroj: https://www.thespruce.com/wash-iron-and-store-table-linens-2146293
Přidat na Seznam.cz