Díky obyčejnému nápoji budou kapradiny stále intenzivně zelené a skutečnou ozdobou pokoje

Díky obyčejnému nápoji budou kapradiny stále intenzivně zelené a skutečnou ozdobou pokoje

Kapradiny se dříve vyskytovaly téměř v každé domácnosti. Po letech ale zájem pěstitelů opadl a kapradiny jste mohli vidět maximálně v lese. Nyní se ale znovu vrací na výsluní a nové metody pěstování jsou pak vhodné také pro začátečníky. Na pěstování kapradin není rozhodně nic těžkého, při dodržování pravidel se budete moci pochlubit krásnými rostlinami.

Jak podpořit růst kapradin? Zkuste čaj

Pokud budete kapradiny zalévat čajem, odmění se vám krásnými listy a pohledem na ně se budete moci kochat dlouhé měsíce. Oblíbený nálev si přitom velmi snadno vyrobíte. S kapradinami se sice mohou vyskytnout nějaké problémy, ale všechno má řešení, poradíme si dokonce s domácími prostředky. Pokud kapradina strádá, poznáte to podle toho, že listy nejsou v dobré kondici. Proto můžete kapradinám pomoci právě čajem.

Mohlo by vás zajímat:  Papírové utěrky jsou univerzální a vždy po ruce. Některé povrchy ale mohou poškodit

A co je na něm tak skvělého? Konzumace čaje má spoustu výhod, vyplatí se ho ale použít také jako hnojivo na rostliny. Nehodí se totiž jen na kapradiny, ale zkusit ho můžete také na jiné druhy rostlin. Abyste ale mohli čaj použít, je nutné ho nesladit a také ho nepoužívat horký, protože byste rostlinám mohli ublížit.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte domácí prostředky k tomu, aby se kapradinám dařilo!

Nejen čaj může výrazně pomoci k obnově kapradin. Použít můžete také oblíbenou kávovou sedlinu, která se hodí jako hnojivo nejen pro pokojové rostliny, ale použít ji můžete také na záhoně. Dávejte si ale pozor, abyste sedlinu vždy vysušili, protože mokrá by mohla chytnout plíseň a v takovém případě už se bohužel nesmí použít.

Mohlo by vás zajímat:  Vejce patří do jídelníčku pravidelně. Posilují imunitu a dodají vitamíny

Čaj můžete využít ale nejen jako nálev, zkuste také použité sáčky, které většinou vyhazujete do koše. Nyní pro ně máte využití v podobě hnojiva pro rostliny. Stačí jich nasbírat jen pár, ale nadělají spoustu parády. Sáčky pak dejte na dno květináče, nahrňte zeminu a nakonec zasaďte rostlinu. Čaj dodá půdě živiny a navíc dokáže absorbovat přebytečnou vlhkost.

Zdroj: https://wanderlustandlipstick.com/blogs/wanderfood/2012/07/26/how-to-make-licorice-fern-tea/
Přidat na Seznam.cz