Brusný papír se doma neztratí. I ten nejmenší kousek dokáže pomoci v mnoha situacích

Brusný papír se doma neztratí. I ten nejmenší kousek dokáže pomoci v mnoha situacích

Podívejte se s námi, k čemu můžete použít brusný papír, který vám doma zbyl. Nehodí se jen na broušení různých materiálů, nejčastěji dřeva, ale můžete ho použít také v domácnosti na jiné problémy.

Máte doma šicí stroj nebo rádi vyšíváte?

Švadlenky nebo milovnice jehel a nití můžou jásat, protože brusný papír je pro ně velmi užitečný. Jestli chcete mít jehly, špendlíky a další náčiní ostré a připravené k použití, brusný papír jimi několikrát propíchněte nebo po něm přejeďte. Takto naostříte nejen malé produkty, ale můžete zkusit také nůžky nebo menší nožíky.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky mají škrábání v genech, terčem je ale často i nábytek. Nedovolte jim to

Použít ho můžete také k otevření nádoby, která má víčko těsně utažené. Možná každý zažil situaci, kdy se snaží otevřít sklenici, ale nejde mu to. Do ruky si vezměte kousek brusného papíru, uchopte víčko a uvidíte, že otevření sklenice bude o dost snadnější. Brusným papírem dostanete dolů například žmolky z oblíbeného svetru. A pomůže také na špinavé spáry v kuchyni. Stačí si je kousek odstřihnout a pomalými pohyby spáry postupně vyčistit.

Zdroj obrázku: Freepik

Co je to vlastně brusný papír?

Brusný papír slouží k broušení různých druhů povrchů. Dělí se podle hrubosti, můžete najít velmi jemný papír nebo naopak hrubý, který se používá na těžké materiály. Čím je hrubost vyšší, tím je papír jemnější. Brusný papír má abrazivní vrstvu, která je určena právě k broušení. Jako abrazivum se požívá několik materiálů. Smirek neboli šmirgl, křemen, granát nebo keramické abrazivum patří mezi nejčastější.

Mohlo by vás zajímat:  Nakládané okurky snadno zplesniví. Předejde tomu správný postup při zavařování

Nosný materiál tvoří papír, plátno nebo jiné voděodolné papíry pro mokré broušení. Brusný papír se používá nejvíce na broušení kovů, dřeva nebo jiných materiálů. Tento papír se používá hlavně v truhlářství, parketářství nebo všude, kde je potřeba opracovávat dřevo. Nemusíte však brousit pouze ručně, dnes jsou různé nástroje, které brusný papír obsahují, a díky nim je broušení mnohem rychlejší.

Zdroj: https://www.inspirationspaint.com.au/articleview/231/why-do-you-need-to-use-sandpaper-is-it-to-make-the-surface-smooth-or-rough
Přidat na Seznam.cz