Cukr není pouze škodlivý. Dodá energii celé zahradě i unaveným včelám

Cukr není pouze škodlivý. Dodá energii celé zahradě i unaveným včelám

Cukr je produkt, který se nedoporučuje ke konzumaci kvůli našemu zdraví. Na druhou stranu ho můžete efektivně využít na zahradě, kde vám může hodně pomoci. Ideální je pro hnojení rostlin, ale také jako první pomoc pro záchranu včel. Jaké jsou další možnosti využití cukru na zahradě? Podívejme se, k čemu se může hodit.

Ochrana proti škůdcům a krmivo pro včely

Obrovskou výhodou cukru na zahradě je fakt, že zastrašuje háďátka, která jsou nebezpečná pro lidi, zvířata i rostliny. Ničí kořenový systém, a přitom se jich můžete snadno zbavit. Stačí cukr nasypat do míst, kde jste tyto živočichy zahlédli. Cukr způsobuje růst přínosných bakterií, které začnou okamžitě pracovat proti škůdcům a podpoří zdraví vaší zahrady.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní bazény obsahují větší množství mikrobů než veřejná koupaliště

Včel každým rokem ubývá a stávají se ohroženým druhem. Použitím cukru jim můžete zachránit život. Včely se často usadí v trávě, protože již nemají energii na další pohyb a potřebují si odpočinout. Když si toto všimnete, můžete jim naředit pár zrnek cukru s vodou a postavit na lžičku k unavené včele. Hmyz sladkou vodu vypije a získá sílu na další práci a let do úlu.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojivo na rostliny a jed na mravence

Cukr je také skvělý způsob, jak můžete snadno a levně hnojit své rostliny. Dodá květinám energii, která je důležitá pro jejich správný růst. Použít ho přitom můžete nejen na zahradě, ale také pro pokojové rostliny. Stačí, když rozpustíte cukr ve vodě v poměru 1 : 2 a důkladně promícháte. Zároveň můžete cukr využít u řezaných květin ve váze, kterým také dodáte tímto způsobem více energie.

Mohlo by vás zajímat:  Tři způsoby, jak využít staré noviny a kartony v zahradě

Mravenci jsou na zahradě velmi užiteční, ale nesmí jich být příliš mnoho. Navíc se snadno dostanou i do vašeho domova, kde jsou nepříjemnými spolubydlícími, kterých je těžké se zbavit. Smíchejte cukr s jedem na hmyz a posypte jím místa, kde mravenci chodí nejvíce. Díky tomu se jich spolehlivě zbavíte, protože je bude lákat sladká chuť cukru. Pozor si dávejte jen na malé děti a domácí mazlíčky, pro které může být látka jedovatá!

Zdroj: https://balconygardenweb.com/surprising-sugar-uses-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz