Fresh Cutted Lemon Whole Lemons Round Plate Colored Background Food Drink Ingredients Preparing Healthy Eating Theme Top View Vith Copy Space

Citron rozzáří čistotou domácnost i bílé oblečení

Uklízení patří mezi činnosti, které baví opravdu jen zarputilé milovníky čistoty. Většina populace dává domácnost do pořádku, protože jednoduše musí. Z toho důvodu se jistě hodí mít v arzenálu úklidové prostředky, které odstraňují odolné nečistoty rychle a bez námahy. Jaké to jsou? Rozhodně nemusí jít jen o předražené výrobky, které se nachází ve výšce očí na regálech v každé drogerii nebo v hypermarketu. Stejnou službu udělá obyčejný citron, který stojí o poznání méně. Navíc neobsahuje chemikálie a neškodí životnímu prostředí.

Čistá koupelna díky slupkám

Dokonale zářivá koupelna? S tímto tipem snadno. Pomohou obyčejné slupky z citronů, které se mohou použít při přípravě nápojů nebo pokrmů. Citrusovou kůrou se otírají zašpiněná místa včetně těch, na kterých se skrývá vodní kámen a nevzhledný šedý povlak. Ošetřit se mohou obklady, dlažba, koupelnová keramika i sprchový kout. Při silném znečištění se mohou slupky nadrtit v mixéru a jemnou pastu lze rozetřít po površích v koupelně. Nechá se působit, poté se dočistí pomocí houbičky nebo hadříku a vše se opláchne čistou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Pračky nám ulehčují život každý den. Na oplátku potřebují jen trochu naší pozornosti
Zdroj obrázku: Freepik

Čistič do kuchyně

Jak se zbavit mastnoty na lince? Čím odstranit skvrny ve dřezu? Je potřeba mít k ruce univerzální čistič. Snadno si jej každý vyrobí doma. Hrst citrusové kůry se vloží do skleněné nádoby a zalije se litrem lihového octa. Odloží se do tmy na čtrnáct dní, poté se čistič přefiltruje přes sítko a přelije do láhve s rozprašovačem. Aplikuje se na špinavé povrchy, po chvíli se vyleští pomocí papírové utěrky nebo hadříku. Skvěle odstraňuje tuky, mastnotu a usazeniny nebo zašlou špínu.

Mohlo by vás zajímat:  Nakládaná cibule vynikne na chlebíčku i v burgeru. Podle jednoduchého receptu ji připravíme kdykoli

Šetrné bělení pomocí citronů

Bílá košile či halenka patří mezi nestárnoucí klasiku, hodí se pro každodenní nošení do kanceláře. Bílá vypadá velmi elegantně, ale co si budeme namlouvat, oproti jiným barvám se rychleji špiní. Při častém praní textilie navíc ztrácejí zářivý odstín a šednou. Co s tím? Opětovně pomůže citronová kůra, která se vsype do teplé vody, a látky se před praním do roztoku vloží. Čerstvě vymačkaná citronová šťáva se pak může přidat přímo do pračky.

Zdroj: https://blancliving.co/blogs/news/7-clever-ways-to-clean-with-lemons
Přidat na Seznam.cz