Péče o oblečení začíná ve skříni. Každý kousek najde své perfektní místo pro uložení

Péče o oblečení začíná ve skříni. Každý kousek najde své perfektní místo pro uložení

Máte pocit, že nemáte kam dát opasky, šátky nebo kabelky? Vše je pouze o organizaci. Oblečení musíte navíc skladovat určitým způsobem, aby nebylo zbytečně zmačkané a dostali jste se vždy k tomu, co potřebujete. Podívejme se, jak byste měli ideálně zorganizovat svůj šatník, abyste v něm našli místo navíc a vše uspořádali tak, že budete vždy vědět, kam sáhnout.

Jak skladovat kalhoty, trička nebo halenky?

Mnoho z nás kalhoty a džíny věší na ramínka, protože tak máme pocit, že se nezmačkají. Pravdou ale je, že je můžete s klidem přeložit na tři části a položit je na polici. I když na sebe naskládáte několikery kalhoty, nebudou zmačkané. Bavlněná trička a mikiny můžete klidně složit stejně jako džíny. Jemná trička ale můžete nechat klidně na ramínku, protože tam budou vypadat dobře a nebudou překážet.

Mohlo by vás zajímat:  Tahle exotická kráska se jen tak s něčím nespokojí. Při dobré péči se stane skutečnou ozdobou

Mnoho z nás pracuje v kanceláři a každý den řešíme, jak správně pověsit do skříně košile a halenky, aby nebyly zmačkané. Je to přitom velmi jednoduché. Předtím, než pověsíte košilové halenky nebo košile na ramínko, jim zapněte knoflíky. Díky tomu se límečky nebudou lámat a přední část vašeho oblečení zůstane nádherně hladká a vyžehlená.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak na sukně, šaty nebo bundy?

Sukně zavěste na speciální všité stuhy a poté je přichyťte pomocí klipů na levé straně. Letní šaty s tenkými ramínky můžete hned po několika kusech věšet na jednoduchá plastová ramínka se speciálními výstupky pro ramínka. Díky tomu vám letní šaty nikdy nesklouznou a budou vždy vypadat skvěle, když si je budete chtít obléknout.

Mohlo by vás zajímat:  Využitím kyseliny citronové ušetří nadšenci stovky korun za hnojiva

Bundy a kabáty skladujte pouze na vyztužených ramínkách, ideálně se šikmými konci. Krátká kovová nebo plastová ramínka poškodí ramena u bundy nebo kabátu a oblečení vám potom nebude správně sedět. Obzvlášť u tohoto kusu oděvu je správná volba ramínka klíčová, protože se obvykle jedná o drahé kousky, které si rozhodně nechcete zničit.

Zdroj: https://www.lifestorage.com/blog/storage/how-to-store-clothes/
Přidat na Seznam.cz