Blednutí oblečení během praní předejde černý pepř. Přidáním do pračky se uchovají syté barvy

Blednutí oblečení během praní předejde černý pepř. Přidáním do pračky se uchovají syté barvy

Pravděpodobně většina z nás zná ten pocit, když si vybereme svůj oblíbený svetr nebo šaty z pračky a zjistíme, že jejich barva je úplně jiná než před praním. Syté barvy jsou problém, který je obtížné vyřešit. Na trhu existuje mnoho chemikálií, které tomuto procesu brání. Můžete však zkusit mnohem přírodnější způsob.

Nic speciálního

Na pomoc s barvami nepotřebujete žádné drahé chemikálie. Stačí vám podívat se do kuchyňské skříňky, kde najdete spoustu pomocníků při problému s vybledlými barvami. Vše, co potřebujete, je paprika a čerstvě namletý pepř. Koneckonců nejde o aroma, ale o barvivo, které se v koření nachází.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje jsou ozdobou východních parapetů. Řez po odkvětu je stimuluje k novému kvetení

Vezměte lžičku hrubě mletého pepře a posypte jím prádlo v bubnu. Přidejte prací prášek, nezáleží na druhu, a spusťte praní jako obvykle. Jedna věc, kterou můžete změnit, je snížení teploty praní. Čím je nižší, tím spíše barvy vydrží. To však není nutné. Pračku můžete nastavit na standardní teplotu, kterou obvykle používáte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak koření funguje

Tajemství koření spočívá v odstranění zbytků čisticího prostředku z povrchu látky. Při použití prášku nebo mycí kapaliny musíte počítat s tím, že některé zůstanou v látce, což znamená, že barvivo se může opláchnout a barva nebude tak intenzivní. Koření napomůže odstranit všechny detergenty, které se usazují na materiálu, a samo se snadno vypláchne spolu s vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Nachystejte na ovocné mušky jednoduchou past. Naláká je, ale ven už nepustí

Po celém cyklu důkladně protřepejte oblečení, abyste odstranili částice koření, které se mohly na látce usadit tak pevně, že jejich opláchnutí vodou se nezdařilo. Je také velmi důležité, abyste dodržovali pokyny na štítcích na oblečení. Nikdy neperte oblečení na vyšší teplotu, než je na štítku uvedeno. Také perte spolu jen oblečení podobné barvy a samozřejmě nezapomínejte, že i sušení na přímém slunci může způsobit, že barvy oblečení vyblednou.

Zdroj: https://www.purewow.com/home/black-pepper-laundry-hack
Přidat na Seznam.cz